Help for English

I'm / you're / my / your (záložka)

Komentáře k článku: I'm / you're / my / your (záložka)

 

mooc milé! ti začátečníci tu mají komfort! :-)

Bezva nápad. Dětičky v tom opravdu mají „maglajz“. Díky.

Záložka vyrobena

i když nemám problémy se zájmeny, mám hodně knížek :-D
To je zase výborný nápad, mít pár takových záložek by se mi líbilo. Tak budu přemýšlet, jaké téma na ně dát. :-D

Super nápad. Děkuji. Těším se na další „taháky“. :shock:

dík za tip

Také si takovou záložku vyrobím – akorát s obměnou, že si na ní dám spíš ta sloíčka, která se dost často používají, ale já si jejich významy za boha nemůžu zapamatovat…dík

Výborně, také si ji udělám. A vnukům ke Dni dětí – dobrý , drobný dárek. Konečně zase něco pro úplné začátečníky. A těch záložek si můžeme pořídit víc, i do školní učebnice, i do zábavné knížky.

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi ,,your" a ,,thy"? Jestli to mohu použít místo ,your" kdykoliv nebo jsou na to pravidla… Např ,,This is your dog." A ,,This is thy dog." Díky předem za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MrPatrik vložený před 6 lety

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi ,,your" a ,,thy"? Jestli to mohu použít místo ,your" kdykoliv nebo jsou na to pravidla… Např ,,This is your dog." A ,,This is thy dog." Díky předem za odpověď.

“Thy” je archaismus, rozhodně to nepoužívejte v hovoru. Neznám sice přesně Vaši úroveň angličtiny, ale řekl bych, že jsou pro Vás daleko důležitější věci než archaismy…

Dobře, děkuji Vám za váš názor, přeji pěkný den. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.