Help for English

Měsíce / Dny v týdnu (záložka)

Komentáře k článku: Měsíce / Dny v týdnu (záložka)

 

cesky preklad

nedalo by sa to spravit aj s ceskym prekladom? lebo tie vase mesiace mi robia strasnu sarapatu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 14 lety

cesky preklad

nedalo by sa to spravit aj s ceskym prekladom? lebo tie vase mesiace mi robia strasnu sarapatu :-)

Re: cesky preklad

No já myslel, že právě ta čísla budou stačit (pro studenty angličtiny). Na studenty češtiny jsem nějak nepomyslel… :-)

:--D tomu říkám metodologický vtip

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re: cesky preklad

No já myslel, že právě ta čísla budou stačit (pro studenty angličtiny). Na studenty češtiny jsem nějak nepomyslel… :-)

Re: Re: cesky preklad

ach jo :) ja som sa dneska dozvedel, ze som definitivne prisiel o miesto na prazskom intraku, lebo som si spravil zlu mnemotechnicku pomocku srpen = september. idem si tuto pomocku vytlacit a vpisat tam ceske mesiace (:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 14 lety

Re: Re: cesky preklad

ach jo :) ja som sa dneska dozvedel, ze som definitivne prisiel o miesto na prazskom intraku, lebo som si spravil zlu mnemotechnicku pomocku srpen = september. idem si tuto pomocku vytlacit a vpisat tam ceske mesiace (:

Re: Re: Re: cesky preklad

Zkuste Word Manager, popř. starší Language Lab, napište si tam měsíce slovensky / česky a nechte se zkoušet. Za chvíli Vám to do hlavy určitě počítač nabuší.

Znám kvalitní mnemotechnickou pomůcku na měsíc září: Your eyes September = Tvé oči září

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: cesky preklad

Zkuste Word Manager, popř. starší Language Lab, napište si tam měsíce slovensky / česky a nechte se zkoušet. Za chvíli Vám to do hlavy určitě počítač nabuší.

Re: Re: Re: Re: cesky preklad

Jo, jsem pro, Marek radí dobře, pracovala jsem se slovenskými pracovníky a ti měsíce potřebovali dost často a vždycky jsem jim říkala, – máš štěstí, že se učím anglicky – tak rozumím. protože mezi námi- i Čechům dělá problémy se vyznat ve slovenských měsících. Kdybychom neuměli anglicky…

neděle / pondělí

Tušíte někdo proč anglické kalendáře začínají nedělí a naše pondělím?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 14 lety

neděle / pondělí

Tušíte někdo proč anglické kalendáře začínají nedělí a naše pondělím?

Re: neděle / pondělí

Inu jak kdy a jak kde :-) Zadej si na anglické wikipedii „Sunday“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 14 lety

neděle / pondělí

Tušíte někdo proč anglické kalendáře začínají nedělí a naše pondělím?

Re: neděle / pondělí

Ne všechny, některé začínají pondělím a sedmý den je neděle, některé začínají nedělí a poslední den je sobota. Myslím, že to má co do činění s náboženstvím a tím, který den je chápán jako ten poslední, ten, kdy Bůh odpočíval. V některých náboženstvích a některých křesťanských denominací je to právě sobota.

Ona to vlastně plůvodně byla vždycky sobota a časem se to v některých směrech změnilo na neděli. Kdy a proč, to Vám z pohledu historie či religionistiky nepovím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.