Help for English

Příslovce určující frekvenci (tabulka)

Komentáře k článku: Příslovce určující frekvenci (tabulka)

moc chválím! :-)

pěkné, hned to tisknu

Díky :-D

já bych velmi uvítala nějaký přehled ohledně množství, jestli se to dá nějak pořádně seřadit – a lot of, plenty of… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 9 lety

já bych velmi uvítala nějaký přehled ohledně množství, jestli se to dá nějak pořádně seřadit – a lot of, plenty of… :-)

Re:

no máme tady tabulku počitatelných a nepočitatelných podst.jmen, ale jinak nevím, co přesně myslíte

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 9 lety

Re:

no máme tady tabulku počitatelných a nepočitatelných podst.jmen, ale jinak nevím, co přesně myslíte

Re: Re:

myslela jsem nějaký přehled výrazů pro určení míry, čili by se tam objevilo a number of, a big deal of, a couple of, a lot of, loads of, plenty of stg a další výrazy, nejsem si totiž jistá, do jaké míry je můžu zaměnovat, proto bych ráda nějakou stupnici, která by ukazovala, který ten výraz vyjadřuje největší hodnotu a který menší!

myslela jsem nějaký přehled výrazů pro určení míry, čili by se tam objevilo a number of, a big deal of, a couple of, a lot of, loads of, plenty of stg a další výrazy, nejsem si totiž jistá, do jaké míry je můžu zaměnovat, proto bych ráda nějakou stupnici, která by ukazovala, který ten výraz vyjadřuje největší hodnotu a který menší!

Re: Re: Re:

Jo aha, ale ty výrazy nejsou na stupnici. Nejsou ‚od nejmenšího k největšímu‘.

joo, to jsem právě chtěla vědět, jestli se vůbec dají nějak seřadit! a když už jsme u toho, můžu všechny ty výrazy označit jako synonyma, i když podle několika zdrojů tam nějaké drobné rozdíly jsou? díky

joo, to jsem právě chtěla vědět, jestli se vůbec dají nějak seřadit! a když už jsme u toho, můžu všechny ty výrazy označit jako synonyma, i když podle několika zdrojů tam nějaké drobné rozdíly jsou? díky

Re: Re: Re: Re:

Synonyma určitě nejsou.

ahoj,chci se zeptat, jestli je správné spojení LITTLE BIT,
např. tell me a little bit about…
nebo kdy se to „bit“ používá. děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 9 lety

ahoj,chci se zeptat, jestli je správné spojení LITTLE BIT,
např. tell me a little bit about…
nebo kdy se to „bit“ používá. děkuji

Re:

Proč tento dotaz prosím píšete sem? S tímto tématem nemá nic společného…

BIT je trocha, troška

A LITTLE BIT = trošku

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.