Help for English

BUSINESS 07: Travelling (word analyses)

Komentáře k článku: BUSINESS 07: Travelling (word analyses)

 

Teda Business English není my cup of tea, ale toto je tak fantastický sběr všech důležitých slov,frází a info. že jsem si to vytiskla a jdu „studovat“. Ovšem pane Romane, jak vy to do tý hlavy všechno „nacpete“ je mi záhadou. :o Díky moc :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od IM vložený před 13 lety

Teda Business English není my cup of tea, ale toto je tak fantastický sběr všech důležitých slov,frází a info. že jsem si to vytiskla a jdu „studovat“. Ovšem pane Romane, jak vy to do tý hlavy všechno „nacpete“ je mi záhadou. :o Díky moc :-)

Re:

Ale já to přece říkám od začátku. Náš ‚business‘ je jiný… :-)

Četla jste úvodní článek kurzu? Najdete ho v MAPĚ KURZU (odkaz nahoře) pod názvem INTRODUCTION.

Simply great!

To Roman: jo,jo, teď už četla. Budu sledovat častěji. Jak vidím Business mám „pupínky“, ale ten váš je fakt bezva. :-D

I wanted to miss the rush-hour traffic, but failed.

Ma to MISS v tomto pripade stejny vyznam jako AVOID? Ptam se proto, ze toto pouziti nejak neznam. Nebo to naznacuje ze to chtel „zmeskat“ a cekal az rush-hour skonci?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 13 lety

I wanted to miss the rush-hour traffic, but failed.

Ma to MISS v tomto pripade stejny vyznam jako AVOID? Ptam se proto, ze toto pouziti nejak neznam. Nebo to naznacuje ze to chtel „zmeskat“ a cekal az rush-hour skonci?

Re:

Použít se dá oboje, ale avoid je pravda myslím častější. Změnil jsem.

Dobrý den,

někde jsem slyšel spojení expected the unexpected je to rovno s českým očekávejte neočekávané? a člen je tam kvůli nepočitatelnosti, ve slovníku jsem totiž nenašel zda je to uncountable, ale pravděpodobně ano (?)

Děkuji za odpověď as soon as possible.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CyberHolub vložený před 11 lety

Dobrý den,

někde jsem slyšel spojení expected the unexpected je to rovno s českým očekávejte neočekávané? a člen je tam kvůli nepočitatelnosti, ve slovníku jsem totiž nenašel zda je to uncountable, ale pravděpodobně ano (?)

Děkuji za odpověď as soon as possible.

Ano, je to “očekávat neočekávané”, ale určitý člen THE přece NIKDY nesouvisí s počitatelností či nepočitatelností. Určitý člen THE může být jako před jednotným číslem, tak množným, tak i nepočitatelným podst.jm.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.