Help for English

PROVE / APPROVE / IMPROVE (test)

Komentáře k článku: PROVE / APPROVE / IMPROVE (test)

 

100%.This is the proof that I have improved my English since I started to use this website.

11.sentence (evidence = proof) ?

Hello Roman!

I would wonder if I could say or write ‚evidence‘ instead of ‚proof‘. Are they total synonyms or there is any difference?

Thank you for your explanation!

OK, I did. And I hope I got it. ‚EVIDENCE‘ is basically something what we can touch on whereas ‚PROOF‘ is an abstract noun, isn't it?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od David vložený před 13 lety

OK, I did. And I hope I got it. ‚EVIDENCE‘ is basically something what we can touch on whereas ‚PROOF‘ is an abstract noun, isn't it?

Re:

PROOF usvědčuje – dokazuje, že něco je pravda.
EVIDENCE pomáhá usvědčit – jsou to předměty apod., které vedou k tomu, že člověk přijde na to, jak to bylo

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

PROOF usvědčuje – dokazuje, že něco je pravda.
EVIDENCE pomáhá usvědčit – jsou to předměty apod., které vedou k tomu, že člověk přijde na to, jak to bylo

Re: Re:

např. když se an místě činu najde nůž, je to EVIDENCE. Jestli to něco nakonec prokáže nebo ne, to se neví.

Otisk prstů na tom noži už může být PROOF, že pachatelem je ten či ten.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re:

např. když se an místě činu najde nůž, je to EVIDENCE. Jestli to něco nakonec prokáže nebo ne, to se neví.

Otisk prstů na tom noži už může být PROOF, že pachatelem je ten či ten.

Re: Re: Re:

Thanks for your details about so tricky words. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od David vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

Thanks for your details about so tricky words. ;-)

Re: Re: Re: Re:

SUCH tricky words ;)

Zdravím!!! Ja sa chcem spýtať na vetu číslo:
12.I must say there´s been a big…
Keby som namiesto there´s been napísal alebo povedal it´s been. Je to chyba? Ak áno prečo? Priznám sa, že mám s tým niekedy problém.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 13 lety

Zdravím!!! Ja sa chcem spýtať na vetu číslo:
12.I must say there´s been a big…
Keby som namiesto there´s been napísal alebo povedal it´s been. Je to chyba? Ak áno prečo? Priznám sa, že mám s tým niekedy problém.

Re:

No v podstatě to je chyba. Já zde nechci říct, že „NĚCO BYLO zlepšení“, ale jen že prostě „BYLO / NASTALO zlepšení“.

Obecně dělá vazba THERE IS / ARE studentům velké problémy, protože se ji učí hodně brzy a mají příkladové věty jako THERE IS A BOOK ON THE TABLE a tím to tak nějak končí.

Pokud je někdo začátečník, tak je to OK, ale student se pak často k té gramatice v pokročilejších vazbách už nedostane a má tendeci právě nahrazovat nevyjádřený podmět zájmenem IT, protože to zná z počasí (je slunečno = IT is sunny).

Ale je dobré si pamatovat VELMI (opravdu velmi) obecnou poučku, že pokud v angličtině vyjadřujete nevyjádřený podmět, pak zvolíte IT, jestli je následováno přídavným jménem), a THERE, následuje-li podst. jméno:

it's different
there's a difference

Nebo třeba pokud chcete říct, že něco JE, že něco EXISTUJE, tak se prostě volí taky tato vazba. Třeba „jsou lidi, kteří…“ = „there are people who…“
Nebo „je problém“ (ve smyslu máme problém) = there is a problem

Nejsem si úplně jist, že na to tady máme článek, proto jsem se trochu rozepsal. :-)

měl jsem poslechnout intuici a měl bych o dvě chyby míň, ta věta s tím šéfem je pěkně vypečená :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.