Help for English

Kolik je hodin?

Komentáře k článku: Kolik je hodin?

 

Ten pravopis. ale jinak by to bylo 100%.Dík, moc hezké

Re:

Pouze „eight“ je také možné, upravím možnosti.

U prvniho obrazku ve treti rade jsem dal twenty till six coz je podle me dobre (v AmE). Taky mi to nevzalo ani twenty to/before six, coz je taky AmE a spravne.
U obrazku hned vedle jsem dal quarter after seven, to by melo byt taky dobre (AmE) a dale u tretiho obrazku v prvni rade jsem dal quarter till/of four a taky mi to neuznalo.
Podle wiki a dalsich zrdoju na netu by to melo byt dobre. viz. ht*p://en.wiki­pedia.org/wiki/A­merican_and_Bri­tish_English_dif­ferences#Time

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 13 lety

U prvniho obrazku ve treti rade jsem dal twenty till six coz je podle me dobre (v AmE). Taky mi to nevzalo ani twenty to/before six, coz je taky AmE a spravne.
U obrazku hned vedle jsem dal quarter after seven, to by melo byt taky dobre (AmE) a dale u tretiho obrazku v prvni rade jsem dal quarter till/of four a taky mi to neuznalo.
Podle wiki a dalsich zrdoju na netu by to melo byt dobre. viz. ht*p://en.wiki­pedia.org/wiki/A­merican_and_Bri­tish_English_dif­ferences#Time

Re:

Možností je pochopitelně více, několik jsem ještě upravila, nicméně test je vytvořen pro úroveň starter, kde je mnohdy lepší, když se čl naučí říkat časový údaj (vlastně cokoliv) základním způsobem. Více možností ihned na počátku studia může vést k tomu, že si student nakonec nepamatuje nic.

100%. Pěkný opakovací testík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 13 lety

U prvniho obrazku ve treti rade jsem dal twenty till six coz je podle me dobre (v AmE). Taky mi to nevzalo ani twenty to/before six, coz je taky AmE a spravne.
U obrazku hned vedle jsem dal quarter after seven, to by melo byt taky dobre (AmE) a dale u tretiho obrazku v prvni rade jsem dal quarter till/of four a taky mi to neuznalo.
Podle wiki a dalsich zrdoju na netu by to melo byt dobre. viz. ht*p://en.wiki­pedia.org/wiki/A­merican_and_Bri­tish_English_dif­ferences#Time

Re:

Naprosto souhlasím s Míšou. Kdyby se zmiňovalo hned vše v začátcích, nikam by to nevedlo.

Navíc je většina učebnic pro začátečníky, které jsou u nás dostupné, vydávaná v UK, proto je tam PAST/TO.

Americká verze se většinou týká už spíše pokročilých studentů.

souhlasím, pěkný testík! já se taky překoukla u jedněch hodin :-D

ach jo

taky jsem se přehlídla o 5 minut, a mám problémy na mojem notebooku napsat apostrof, takže tam jsem věděla že má být a třetí chyba – napsala jsem a guarter past seven… bezva opakování díky!

neškodí si zopakovat základ, více takových testíků na procvičení 8-)

a guarter

mám dotaz – na předposledních červených hodinách mi vyhodnocuje jako špatnou odpověď „a guarter past seven“ s tím, že být jen „guarter past seven“ ale já jsem se to naučila podle tady uvedeného článku pro Starter o čtení časových údajů a tam je „a guaster past..“
myslela jsem že „a“ se dává i když je tam past i když je tam to…

je to v článku Angličtina pro začátečníky – strana 7 = Kolik je hodin?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Anyteb vložený před 13 lety

a guarter

mám dotaz – na předposledních červených hodinách mi vyhodnocuje jako špatnou odpověď „a guarter past seven“ s tím, že být jen „guarter past seven“ ale já jsem se to naučila podle tady uvedeného článku pro Starter o čtení časových údajů a tam je „a guaster past..“
myslela jsem že „a“ se dává i když je tam past i když je tam to…

Re: a guarter

spíš píšete G místo Q. QUARTER se může psát se členem i bez. HALF je bez členu.

díky

To je přesně ono, děkuji!!! To je typický příklad toho, jak člověk „chodí“ pořád po té stejné chybě!

člen

Super opáčko, akorát by to chtělo přidat i možnosti se členem (zvlášť, když se to tady na webu tak učí).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Inocenc_86 vložený před 13 lety

člen

Super opáčko, akorát by to chtělo přidat i možnosti se členem (zvlášť, když se to tady na webu tak učí).

Re: člen

Můžete být prosím konkrétnější? Možnosti s „a quarter“ jsou zadané od počátku, tudíž Vám moc nerozumím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.