Help for English

Students' English

 

Unbelievable… :-D Ale zase tak daleko jsme nebyli. :-)

Tak, teď já. Jestlipak uhádnete, o co se jedná: animal with swords.

mečoun?

jezek

dikobraz

Zatím samá voda… :-)

šavlozubý tygr…?

Taková ta panda..kung fu panda? :-D

Ne-e. :-) Až se budete chtít dát podat, stačí říct. :-)

Drop a hint, please. :-(:.

Ano, první písmenko :)

Tak dobře: D (v EN).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Tak dobře: D (v EN).

Jelen?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od J-i-r-i vložený před 11 lety

Jelen?

Bingo! :-D Prosím vás, jen abyste věděli, jak “trpím”, tohle je dílo mého muže, když jsem se ho ještě kdysi po dva roky snažila učit anglicky (on se moc nenechal). Když jsem ho pak slyšela mluvit s cizinci (Němci, Francouzi), a zjistila, že si skvěle rozumí, i když se snad ani nejednalo o angličtinu, své pokusy jsem vzdala. Jeho motivací bylo se dorozumět na badmintonových turnajích v zahraničí se zahraničními hráči, a to se mu podařilo, aniž by k tomu potřeboval pokročilejší gramatiku a zástupy slovíček. A jakmile neměl motivaci, pro mě i pro něj to byla ztráta času. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Bingo! :-D Prosím vás, jen abyste věděli, jak “trpím”, tohle je dílo mého muže, když jsem se ho ještě kdysi po dva roky snažila učit anglicky (on se moc nenechal). Když jsem ho pak slyšela mluvit s cizinci (Němci, Francouzi), a zjistila, že si skvěle rozumí, i když se snad ani nejednalo o angličtinu, své pokusy jsem vzdala. Jeho motivací bylo se dorozumět na badmintonových turnajích v zahraničí se zahraničními hráči, a to se mu podařilo, aniž by k tomu potřeboval pokročilejší gramatiku a zástupy slovíček. A jakmile neměl motivaci, pro mě i pro něj to byla ztráta času. :-)

Takových lidí znám vícero :-D

Teď něco jednoduchého od mé studentky:
- A few years ago I had another teacher. He touched me…
- Really? He touched you?
- Yes, it was fine.
- You liked it when he touched you?
- Yes, he was a good teacher.

Co myslíte, že chtěla ve skutečnosti říct? :)

Zajímavý rozhovor. :-D Předpokládám, že chtěla vyjádřit minulý čas od teach, ale nějak to nevyšlo… (aniž by to, chudinka, tušila). :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.