Help for English

Students' English

 

Schválně, kdo uhodne, co chtěl jeden můj student říci touto větou:

I was never mind going in the street when I saw the shop.

:-) No, to vypadá na překladatelský oříšek. Já to zkusím: Jen tak jsem se bezcílně procházel ulicí, když jsem uviděl ten obchod.

Zajímavé! :-) Přikláním se k návrhu Chocolatky a až bude oříšek rozlousknut, budu pokračovat, pár perel mám taky :-)

Zatím samá voda. Ano, jde opravdu o zamýšlený význam spojení “never mind” (jinak je věta srozumitelná). Ale “bezcílně” student říci nechtěl:) Zkoušejte dál a pak se těším na Lucčiny perly od studentů;-)

To mě baví :-). Zatím to určitě nezveřejňuj, budu přemýšlet dál.
Proč mě nikdy nenapadlo si podobné větičky zapisovat? ;-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Zatím samá voda. Ano, jde opravdu o zamýšlený význam spojení “never mind” (jinak je věta srozumitelná). Ale “bezcílně” student říci nechtěl:) Zkoušejte dál a pak se těším na Lucčiny perly od studentů;-)

Tak bezmyšlenkovitě? :-) Je to fakt neuvěřitelné, co “v nouzi” dokážou studenti vymyslet (třeba já při francouzštině, když mi vypadne slovíčko a “pomáhám” si anglinou).

Třeba chtěl říct, že mu nevadilo chodit po ulici, když u toho může nakupovat. :-)

:-)
Marku, to zní logicky :-D.
Třeba chtěl říct, že už mu nevadilo chodit po ulici, když konečně uviděl ten obchod. Předtím už ho to třeba prudilo, že ho nemůže najít ;-).

Až to budete chtít prozradit, řekněte. Zatím se nikdo netrefil… :))

Rozbehl se pres cestu, jakmile nasel ten obchod. ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od J-i-r-i vložený před 11 lety

Rozbehl se pres cestu, jakmile nasel ten obchod. ?

To by mohlo být. Jakmile uviděl obchod, bez rozhlédnutí (nepozorně) se pustil přes ulici.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Až to budete chtít prozradit, řekněte. Zatím se nikdo netrefil… :))

Myslím, že to už chceme prozradit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Až to budete chtít prozradit, řekněte. Zatím se nikdo netrefil… :))

Dávám se podat. :-)

Šel jsem V KLIDU (V POHODĚ) po ulici…

To je bomba, co? :))

Teď už, myslím, dojdete i k tomu, jak to v studentově hlavě vzniklo ;-)

:-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.