Help for English

Cvičení: doplňte DID / WAS / WERE

Komentáře k článku: Cvičení: doplňte DID / WAS / WERE

 

Tohle je přesně cvičení, které jeden můj zmatený student angličtiny potřebuje. Takových není nikdy dost! :-) Díky, Romane!

Hm..potřebuje nás to víc.

90% akorát sem si blbě vyložil první větu ,, Byl jsi ve škole '' a přitom sem zapomněl na významové sloveso Go .

Rád bych se zeptal na jednu věcičku

Když mám v testu větu ,, Did you go to school yesterday? '' když mám ve větě významové sloveso tak potom , nikdy nesmím použít sloveso was nebo were ? Děkuji za odpověd :)

WAS/WERE je sloveso být. Když máte otázky DID YOU GO? Odpověď bude YES, I DID. Nebo NO, I didn't.

Kdyby byla otázka se slovesem být, tedy např. Were you born in Prague? V odpovědi bude Yes, I was, nebo No, I wasn't.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HonzikAdamku vložený před 11 lety

Rád bych se zeptal na jednu věcičku

Když mám v testu větu ,, Did you go to school yesterday? '' když mám ve větě významové sloveso tak potom , nikdy nesmím použít sloveso was nebo were ? Děkuji za odpověd :)

DID YOU GO…? = šel jsi…? (významové sloveso “jít”)
WERE YOU…? = byl jsi…? (významové sloveso “být”)

WERE YOU GO … je nesmysl
DID YOU WERE … je nesmysl

Pokud máte významové sloveso BE, pak je otázka jednoduše WERE YOU…?

Pokud máte jakékoli jiné významové sloveso, pak musíte použít DID.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.