Help for English

Vlastní slovíčka

 

Prosím, potřebovala bych se naučit slovíčka, která probíráme v kurzu angličtiny. Prosím, jak to přidat do vašeho programu a jde to vůbec? Děkuji.

Dobrý den, kliknete na ‘výběr lekce’, na stránce s přehledem lekcí kliknete na Vytvořit lekci a jednoduše si sestavíte vlastní. Kdyby náhodou slovíčko v databázi nebylo, využijete možnosti požádat o přidání slovíčka. V co nejkratší době požadovaná slova přidám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Dobrý den, kliknete na ‘výběr lekce’, na stránce s přehledem lekcí kliknete na Vytvořit lekci a jednoduše si sestavíte vlastní. Kdyby náhodou slovíčko v databázi nebylo, využijete možnosti požádat o přidání slovíčka. V co nejkratší době požadovaná slova přidám.

Děkuji za vysvětlení. Vytvořila jsem si vlastní lekci, kterou potřebuji do vyučování. Jen dvě slovíčka nebyla v databázi.Pot­řebobala jsem to hlavně kvůli výslovnosti.

Když se podíváte v nastavení na Vámi nahlášené problémy (tam jsou i žádosti o slovíčka), uvidíte nyní u obou ‘fajfku’, že problém byl vyřešen, tedy slovíčka přidána. ACQUIT i COMMIT ve slovníku bylo. COMMITTED se ale píše se dvěma T, proto jste to ve slovníku nenašla a ACQUITED nemělo vyplněné správně min. čas, proto to nebylo nalezeno. Teď už je to správně.

V moment, kdy je u vyžádaného slovíčka fajfka, mělo by být přidáno.

Doporučuji také psát do požadavku i význam (český překlad slova), aby se nestalo, že třeba přidám jiný význam a nebo řeknu, že tam slovo je, ale vy jste ho potřebovala v jiném významu.

akym sposobom vlozit do kosika dvojslovne slovicka? Napr. bad-tempered … ked na slovicko dvakrat kliknem tak bud mi vyberie iba bad alebo iba tempered .....

akym sposobom doplnat slovicka pocas dna respektivne tyzdna do novo vytvorenej lekcie … ked kliknem na niektore slovicko z vasej ponuky tak mi to opat vlozi do kosika, ale ja si to slovicko chcem doplnit do mojej uz vytvorenej novej lekcie … ako na to?

samozrejme vsimla som si ze sa daju doplnat slovicka do mnou vytvorenej novej lekcie prostrednictvom vyhladavania, ale ja mam problem v tom ze ked v priebehu dna natrafim na niektore slovicko respektivne viac sloviciek z vasej ponuky a tie by som si chcela zaradit do mojej vlastnej vytvorenej lekcie tak po dvoj kliku na slovicko mi ho vlozi automaticky do kosika …

Tohle budeme muset důkladně promyslet, není to vůbec jednoduché hlavně proto, že těch možností je hodně a my se snažíme, aby vše bylo co nejpřehlednější, aby se v tom člověk neztratil.

Určitě budeme rádi za další názory na toto téma.

Co se týče dvojkliku na dvojslovný výraz, tady jsme omezeni tím, co dělá prohlížeč. Událost ‘dvojklik’ vlastně v textu označí slovo, nejde dvojkliknout na dvě slova zároveň, i když některé prohlížeče to myslím umí, když kliknete mezi ta dvě slova.

Je tu možnost, aby po dvjokliku to našlo i všechny víceslovní výrazy s tím slovem, jenže to potom např. na předložku on to najde VŠECHNA frázová slovesa a vazby s ON, tedy možná několik desítek (jestli ne stovek) věcí. Takže by se v tom nikdo nevyznal. Dvojklik nám pošle jen to jedno slovo a počítač v tu chvíli vlastně neví, které slovo je předtím a které za tím.

A co kdybyste k ikonce košíku přidali buď další ikonku nebo prostě možnost “Vložit toto slovíčko do již vytvořené lekce”? Po zvolení této možnosti by se zobrazil seznam mnou vytvořených lekcí a já bych vybrala tu, do které chci slovíčko vložit.

Pak by to asi ještě chtělo, aby se u dané lekce, kam jsem nově přidala slovíčko, zobrazila závorka s počtem nově přidaných slovíček – tak, jako to tady počítá nově přidané komentáře, které jsem ještě nečetla. Závorka by se zobrazovala pouze do prvního následujícího prozkoušení dané lekce. V přehledu lekcí bych potom hned viděla, kde mám nová slovíčka a tudíž je potřeba je prozkoušet. Takto by mi to asi připadalo jako lepší možnost, než z každých pár slovíček, která do košíku přidám, vytvářet stále nové a nové lekce.

S dvojslovnými výrazy bohužel poradit nedokážu.

slovíčka z košíku si můžete rozdělit do svých lekcí už teď. Otevřete si lekci, kterou chcete obohatit o nová slovíčka (nějakou vlastní) a tam zadejte přidat slovíčko. Místo klasického výběru si nyní klikněte na tlačítko s košíkem. Zobrazí se obsah a vy si jednoduše zaklikáte, která slova z košíku chcete přidat do této lekce.

Přidání dvojslovných výrazů do košíku funguje jen v rámci vět v testech a v doplňovačkách. Tam slovníček zobrazuje přesné vazby a významy obsažené v dané větě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Když se podíváte v nastavení na Vámi nahlášené problémy (tam jsou i žádosti o slovíčka), uvidíte nyní u obou ‘fajfku’, že problém byl vyřešen, tedy slovíčka přidána. ACQUIT i COMMIT ve slovníku bylo. COMMITTED se ale píše se dvěma T, proto jste to ve slovníku nenašla a ACQUITED nemělo vyplněné správně min. čas, proto to nebylo nalezeno. Teď už je to správně.

V moment, kdy je u vyžádaného slovíčka fajfka, mělo by být přidáno.

Doporučuji také psát do požadavku i význam (český překlad slova), aby se nestalo, že třeba přidám jiný význam a nebo řeknu, že tam slovo je, ale vy jste ho potřebovala v jiném významu.

V prehľade mnou hlásených problémov nevidím zadané žiadosti o autorizáciu slovíčok. Ide o 6 mesiacov starý komentár tak je možné, že táto funkcia už v EnglishMe nie je? Dá sa ešte niekde pozrieť, ktoré slovíčka zaslané na autorizáciu sú už pridané? Ďakujem:-)

Ano, to bylo předtím, než si mohli lidé vytvářet vlastní slova. Předtím musel uživatel poslat pomocí formuláře žádost o přidání slovíčka. Nyní byste měla vidět, která slova již byla autorizovaná a která ne, když si otevřete danou lekci.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.