Help for English

Inverze slovesa

 

Zdravím nedávno som čítal článok o inverzii. Chcem sa spýtať či je táto inverzia nutná keď príslovka miesta je na začiatku? http://www.helpforenglish.cz/…tu-a-slovesa

  1. Trebars môžem povedať In this house a king lived namiesto In this house lived a king?
  2. Dá sa spraviť inverzia aj z tejto vety? Ak nie prečo? A girl caught her boy friend in her house with another girl.

Prosím toto mi musíte veľmi veľmi vysvetliť fakt to potrebujem vedieť ako to funguje!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rapadox vložený před 11 lety

Zdravím nedávno som čítal článok o inverzii. Chcem sa spýtať či je táto inverzia nutná keď príslovka miesta je na začiatku? http://www.helpforenglish.cz/…tu-a-slovesa

  1. Trebars môžem povedať In this house a king lived namiesto In this house lived a king?
  2. Dá sa spraviť inverzia aj z tejto vety? Ak nie prečo? A girl caught her boy friend in her house with another girl.

Prosím toto mi musíte veľmi veľmi vysvetliť fakt to potrebujem vedieť ako to funguje!

Tento typ inverze, jak je v článku napsané, patří spíše do literární angličtiny. Rozhodně neřekneme In this house a king lived. Ale buď s inverzí a nebo hezky anglicky A king lived in this house.

A ta druhá věta – proč s inverzí? Kdybyste chtěl napsat nějakou báseň, klidně by mohlo být In her house caught a girl… ale pochybuji, že by o tomto chtěl někdo psát básně. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Tento typ inverze, jak je v článku napsané, patří spíše do literární angličtiny. Rozhodně neřekneme In this house a king lived. Ale buď s inverzí a nebo hezky anglicky A king lived in this house.

Ještě řeknu, proč to tak nejde. Protože celá věta by byla nevyvážená. Sloveso je jakýsi střed věty. Tady by Vám sloveso zbylo na konci a všechno ostatní je nacpané před něj. proto nevyvážená.

Vyvážená už by byla např:
In this house a king lived with his three daughters.

A jak to mám teda vedieť či môžem dať prislovku miesta na začiatok?

napr. At the beginning of a sentence You did a mistake – môže byť?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.