Help for English

Idiomatic English #22

Komentáře k článku: Idiomatic English 22

 

Jen 80. :-?
Zajímavé je, že špatně jsem měl možnosti u kterých jsem neváhal a ty, které jsem “pocitově” tipnul byly všechny OK.
Skvělý testík. (thu)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 10 lety

Jen 80. :-?
Zajímavé je, že špatně jsem měl možnosti u kterých jsem neváhal a ty, které jsem “pocitově” tipnul byly všechny OK.
Skvělý testík. (thu)

U mě přesně naopak – co jsem vyloženě tipnula, to špatně :-D Ale vzhledem k tomu, že je to test “upper”, jsem spokojená. A také děkuji za další várku idiomů – ten poslední “for the most part” jsem se naučila před dvěma dny a hned ho mohla použít, paráda(thu) Tak jsem ráda, že se snad neučím nějaké nepoužívané:-)

Mám dotaz k 7. otázce:

Dal jsem relativně na jistotu odpověď s lead. Opravdu se to tak nepoužívá? Vzpomněl jsem si totiž na písničku Angie od Rolling Stones, kde zpívá “where will it lead us from here?” Jak to tedy je?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wilys vložený před 8 lety

Mám dotaz k 7. otázce:

Dal jsem relativně na jistotu odpověď s lead. Opravdu se to tak nepoužívá? Vzpomněl jsem si totiž na písničku Angie od Rolling Stones, kde zpívá “where will it lead us from here?” Jak to tedy je?

No, ale to je něco jiného. V ANGIE ten člověk neví, kam to teďka bude ál pokračovat, kam nás to zavede… v mojí větě je prostě otázka na to, “co to pro nás znamená”? Na to navazuje další otázka “Je to konec?”

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.