Help for English

lektor angličtiny- jak na to?

 

Dobrý den všem a pěkné vánoce :) Chtěl bych se vás zeptat, jaké běžně bývají požadavky na lektora angličtiny jazykových kurzů a na různých firemníc kurzech? Žil jsem dlouhodobě v UK, teď žiji v Austrálii a Angličtinu mám na velmi dobré komunikativní úrovni. Žádám vás o radu, které certifikáty bych si měl udělat pokud bych chtěl někde učit(klidně i na zkrácený úvazek), případně co mi doporučíte vše absolvovat.

Moc díky všem

Nevím, jak v ostatních částech ČR, ale firmy v našem “okrese” dávají důraz na mezinárodní certifikáty, čili vyžadují alespoň CAE. Takže buď CAE nebo CPE, tím člověk určitě nikdy nic nezkazí a mít důkaz, že člověk jazyk umí ovládat, nemůže být nikdy na škodu. :)

No, já myslím, že jde především (nebo by mělo jít) o to, zda ten jazyk umíte naučit. Učitele z vás certifikát CAE ani CPE ani několikaletý pobyt v anglicky mluvící zemi neudělá. Takže otázka i na vás samotného: chcete opravdu učit nebo se jen živit učením, ale je vám jedno, jaký učitel budete?

Požadavky jazykových škol jsou různé, bohužel mnohým z nich stačí jen ten certifikát, který vypovídá o úrovni angličtiny uchazeče, ovšem ne už o jeho učitelských schopnostech. Ty se testují certifikáty jako CELTA, DELTA, nebo přinejmenším TKT, popř. TKT YL. Vstupní úroveň angličtiny pro složení (popř. přípravný kurz) je B1/B2 (FCE), samotný certifikát vás prozkouší z pedagogických znalostí (didaktika, metodika, fonetika atd.).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maty92 vložený před 9 lety

Dobrý den všem a pěkné vánoce :) Chtěl bych se vás zeptat, jaké běžně bývají požadavky na lektora angličtiny jazykových kurzů a na různých firemníc kurzech? Žil jsem dlouhodobě v UK, teď žiji v Austrálii a Angličtinu mám na velmi dobré komunikativní úrovni. Žádám vás o radu, které certifikáty bych si měl udělat pokud bych chtěl někde učit(klidně i na zkrácený úvazek), případně co mi doporučíte vše absolvovat.

Moc díky všem

Dobrý den, Maty92,

jednotlivé jazykové školy mají různé požadavky.

My u našich lektorů prověřujeme více aspektů – vzdělání v oboru, jazykové zkoušky, předchozí zkušenosti, pobyt v zahraničí, motivace k výuce. Nedílnou součástí vstupního pohovoru je i demo hodina, kterou si lektor připraví a část hodiny i předvede.

Pokud byste si chtěl navýšit vzdělání a nechcete studovat vš, můžete se přihlásit na různé certifikáty, nejen ty které potvrdí Vaši jazykovou úroveň (CAE, CPE), ale i didaktické (CELTA, DELTA, a další).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.