Help for English

Self-recording, nahrávání sebe sama

Komentáře k článku: Self-recording, nahrávání sebe sama

 

Měl bych asi trochu technický dotaz. Pokud by chtěl člověk dosáhnout vyšší kvality nahrávky, předpokládám, že je nutné si koupit lepší mikrofon. Zajímalo by mě ale, jak moc je důležitá zvuková karta uvnitř počítače. Pokud bych si koupil kvalitní mikrofon, ovlivní nahrávání zvuková karta (dnes jsou asi většinou integrované)? Případně, má vůbec na nahrávky karta vliv?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od turn_around vložený před 9 lety

Měl bych asi trochu technický dotaz. Pokud by chtěl člověk dosáhnout vyšší kvality nahrávky, předpokládám, že je nutné si koupit lepší mikrofon. Zajímalo by mě ale, jak moc je důležitá zvuková karta uvnitř počítače. Pokud bych si koupil kvalitní mikrofon, ovlivní nahrávání zvuková karta (dnes jsou asi většinou integrované)? Případně, má vůbec na nahrávky karta vliv?

Čím lepší karta, tím lépe, čím lepší mikrofon, tím lépe. Já mám oboje nejlevnější funkční a jsem spokojen (samozřejmě je to prostě rozdíl, ale za pár stovek těžko chtít víc) :) (mikrofon dynamicky cca za 700 a externi zvukovka 1300) Další věcí jsou pak reproduktory, případně sluchátka (platí to samé). Teoreticky vzato stačí i horší, jen aby snad nenapadlo někoho začít laborovat s mikrofonem z tesca za 30 kačku a zvukem z NB :-D

Prosím, můžete mi poradit, jak nahrát zvuk do PC. Mám sluchátka s mikrofonem, ale nějak se mi nedaří nahrávat zvuk. Nevím, kde dělám chybu. Na předním panelu PC mám 2 konektory jack, když jsem zapojila sluchátka do těchto konektorů, tak se mi objevila karta, kde jsem nastavila úroveň zvuku, potlačení šumu a ještě něco dalšího. Stáhla jsem si porogram audiacity, ale zvuk se mi nedaří nahrávat. Musím mít sluchátka zapojena zezadu PC? Můžou být k nahrávání zapojena přes reproduktor? Pokud musí být zapojena zezadu, existuje nějaká prodlužka? mám totiž zadní část PC hůře přístupnou. Děkuji zaopdověď

jen vím že to vás teď moc netíží, ale je to AUDACITY, né AudiAcity a je z free sw ten nejlepší. :-) nejsem na tohle odborník… ale určitě zkuste zapojit i dozadu a budťe si jistá že je mikrofon ve vstupu a sluchátka ve výstupu. Prodlužka.. nevím jestli se prodává, zajděte do elektra a zeptejte se :) v nejhorším vám ji nějaký elektrokamarád spájí. Pak v Audacity můžete nahoře hned jak se vám program otevře nastavit výstup i vstup tak tam zkuste změnit případné nastavení. Nejlepší je provést test mikrofonu (jestli vše jde), jestli máte Win tak se tu tuším dělá u nastavení zvuku. Audacity detekuje mikrofon většinou v pohodě, takže problém by neměl být v něm. :-) .

Odkaz na příspěvek Příspěvek od beruska8 vložený před 9 lety

Prosím, můžete mi poradit, jak nahrát zvuk do PC. Mám sluchátka s mikrofonem, ale nějak se mi nedaří nahrávat zvuk. Nevím, kde dělám chybu. Na předním panelu PC mám 2 konektory jack, když jsem zapojila sluchátka do těchto konektorů, tak se mi objevila karta, kde jsem nastavila úroveň zvuku, potlačení šumu a ještě něco dalšího. Stáhla jsem si porogram audiacity, ale zvuk se mi nedaří nahrávat. Musím mít sluchátka zapojena zezadu PC? Můžou být k nahrávání zapojena přes reproduktor? Pokud musí být zapojena zezadu, existuje nějaká prodlužka? mám totiž zadní část PC hůře přístupnou. Děkuji zaopdověď

Rozhodně se nepovažuji za IT amatéra, ale můžu Vám říci, že jsem se snad nikdy nesetkal s tím, že by člověk jen tak něco typu mikrofon zapojil (třeba i správně, podle návodu) do PC a ono to bez problémů fungovalo. Pokaždé se musím hrabat v deseti nastaveních, které mají Windows a karta a mikrofon a kdovíco ještě. Je to vždycky na dlouhé zkoušení, kdy to zázrakem začne fungovat.

K Vašim dotazům:
Pokud se Vám objevila po zapojení hláška, jsou pravděpodobně přední konektory funkční (já je třeba u žádného PC funkční nikdy nezažil a vždycky používal jen ty zadní). Prodlužka existuje, potřebovala byste 2× prodlužovací kabel 3,5 mm jack, M->F )na jedné straně kolík, na druhé dírka).
V Audacity je možná třeba nastavit, z jakého zdroje se nahrává – zkuste to v nastavení dohledat a zvolit Váš mikrofon.
Audacity má také pravděpodobně někde na internetu české diskusní fórum (typu HFE), kde se můžete vyptat na další podrobnosti.

K nahrávání můžete použít i úplně obyčejný program, který je součástí windows, jmenuje se ‘záznam zvuku’.

Neumožňuje editování apod., ale na nahrání a uložení to stačí.

Mozna se muze hodit Englishcentral.com – uz sem tam sice dlouho nebyl, ale byvalo to zadarmo. Nejdriv jste se podivali na nejake kratke video cca3–5 min, napr. proslov Obamy, a pak ten proslov opakujete, vetu po vete. Dostavate body za spravnou vyslovnost, pokud nejake slovo nerekne spravne, tak vas to opravi. Zaroven se da na jakekoliv slovo najet mysi a uslysite jak jste to rekli vy a jak je to v originale.

Tak jsem to vyzkoušel, zatím jen se slovíčky, a docela se pobavil u toho, jak na té nahrávce zním. :-)

Program záznamu zvuku na pc úplně stačí, kvalita je pohodě i přes obyčejný (laciný) mikrofon. Člověk si to pak může zkopirovat do mp3 přehrávače a poslouchat kdykoliv má čas a chuť. Určitě je to zajímavá doplňková metoda k samostudiu cizího jazyka, rozhodně mám v úmyslu v tom pokračovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.