Help for English

ucebnice americke anglictiny

 

Dobre odpoledne. Podle knizek (beletrie) a serialu jsem nekde na urovni b2, mozna trochu lepe. Uz roky se ale neucim nijak planovite a hodne z ucebnic jsem zapomnela. Chtela bych zase dat anglictine trochu rad a potrebovala bych k tomu nejakou slusnou ucebnici. Predem rikam, ze cim vic knizek mam stridat, tim rychleji leti vsechny do kouta. Nemam rada jednu knizku na gramatiku, jinou na slovicka, jinou napr.na kolokace. Je to pro me moc zmatecne a hlavne desne otravne. Nesnasim chaos, potrebuju pevny rad, jinak se nenaucim nic. Predstavovala bych si 1 ucebnici, podle ktere bych se ucila a probirala lekci po lekci… Nemate prosim nejaky tip???

Důvod, proč jsou ty učebnice rozdělené na gramatiku, kolokace atp, je ten, že toto všechno nelze narvat do jedné učebnice.

Chaos v tom mít nemusíte, sama si v tom udělejte řád, gramatiku se můžete učit jeden den, kolokace/idiomy jiný den. It's up to you!

Hm. Vzhledem k tomu, ze se nechci tahat s batohem knizek na zadech, toho jsem si uzila dost ve skole, budu muset sahnout po nejake pro samouky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka68 vložený před 9 lety

Hm. Vzhledem k tomu, ze se nechci tahat s batohem knizek na zadech, toho jsem si uzila dost ve skole, budu muset sahnout po nejake pro samouky…

Existují i elektronické verze knih, pokud Vám jde jen o váhu či počet.

Jinak třeba řada Language Practice (M.Vince) obsahuje gramatiku i slovní zásobu, ve vyšší verzi i kolokace a fráze. Učebnice jsou ve čtyřech úrovních: A2, B1, B2 a C1+C2.
Recenzi na A2 naleznete zde: Elementary Language Practice
Recenzi na B2 (pro FCE) zde: First Certificate Language Practice

Hodně se tady už namluvilo o učebnicích gramatiky, ale existuje taky nějaká opravdu dobrá učebnice/cvičebnice pro slovní zásobu a ustálené fráze AMERICKÉ angličtiny? Co jsem zatím viděla bylo spíš britské.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 9 lety

Hodně se tady už namluvilo o učebnicích gramatiky, ale existuje taky nějaká opravdu dobrá učebnice/cvičebnice pro slovní zásobu a ustálené fráze AMERICKÉ angličtiny? Co jsem zatím viděla bylo spíš britské.

Můžete zkusit Slang Rules, na h4e najdete i recenzi. Jinak podle mě nejlepší průpravu vám zajistí seriály a filmy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dishonored vložený před 9 lety

Můžete zkusit Slang Rules, na h4e najdete i recenzi. Jinak podle mě nejlepší průpravu vám zajistí seriály a filmy.

No, pravě že vůbec ne :-) Když v seriálu slyším větu, které nerozumím a nedá se zrovna přeložit po slovíčkách, tak je to jen věta, které nerozumím. A čím více takových vět slyším, tím delší seznam vět mám. Ale nejsou mi absolutně k ničemu, když nevím o co jde. Někdy se to pozná z děje, ale většinou ne. Vždycky mě pobaví, jak si lidi libují, jak se vypisováním neznámého ze seriálů naučí spoustu věcí, protože jediné, co jsem se já vcelku slušně naučila je poslouchání angličtiny tak, abych rozumněla aspoň tomu, co už znám. I když i to je úspěch ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 9 lety

No, pravě že vůbec ne :-) Když v seriálu slyším větu, které nerozumím a nedá se zrovna přeložit po slovíčkách, tak je to jen věta, které nerozumím. A čím více takových vět slyším, tím delší seznam vět mám. Ale nejsou mi absolutně k ničemu, když nevím o co jde. Někdy se to pozná z děje, ale většinou ne. Vždycky mě pobaví, jak si lidi libují, jak se vypisováním neznámého ze seriálů naučí spoustu věcí, protože jediné, co jsem se já vcelku slušně naučila je poslouchání angličtiny tak, abych rozumněla aspoň tomu, co už znám. I když i to je úspěch ;-)

Potom zkuste tedy víc pilovat gramatiku, pokud nejste někdy schopna větu ani přeložit :) Seriály jsou přece jen pro rodilé mluvčí, nemůžete tedy čekat zázraky a všemu rozumět :) Každý den se obklopujte angličtinou, čtěte knížky, trénujte výslovnost (velmi důležitá, vázání slov) a buďte trpělivá :)

K čemu je pilování gramatiky na ustálené fráze? Nedokážu přeložit neznámou (ustálenou) frázi, kterých je mimochodem v angličtině spousta, ne obyčejné věty pro začátečníky. Proto jsem se ptala na učebnici, která by mě rozšířila obzory.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 9 lety

K čemu je pilování gramatiky na ustálené fráze? Nedokážu přeložit neznámou (ustálenou) frázi, kterých je mimochodem v angličtině spousta, ne obyčejné věty pro začátečníky. Proto jsem se ptala na učebnici, která by mě rozšířila obzory.

Aha, pochopil jsem asi trochu jinak, nevadí. No, a proč usilujete o překládání? V profilu máte uvedené, že jste na úrovni B2, nestačí tedy práce jen s výkladovým slovníkem?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.