Help for English

Procvičování čísel (Starter)

Komentáře k článku: Procvičování čísel (Starter)

 

Konečně 100% 8-) Díky za bezva testy!

Trochu mě překvapilo, že v angličtině máme nos pod očima, nikoliv mezi očima.
Fakt se to říká právě takhle, tedy “Under our eyes”, nebo se prostě neočekává, že by student na úrovni STARTER znal slovíčko “between”, takže je zde taková drobná “improvizace” :-) ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 9 lety

Trochu mě překvapilo, že v angličtině máme nos pod očima, nikoliv mezi očima.
Fakt se to říká právě takhle, tedy “Under our eyes”, nebo se prostě neočekává, že by student na úrovni STARTER znal slovíčko “between”, takže je zde taková drobná “improvizace” :-) ?

Zajímavý dotaz – v tomto případě nešlo ani o rozdíl čeština/angličtina, ani o úroveň slov UNDER/BETWEEN (obě by měli začátečníci znát), ale pouze o to, jak kdo vnímá rozmístění částí obličeje. Někomu přijde při pohledu na obličej, že nos je mezi očima, někomu, že je pod očima. Anatomicky je samozřejmě mezi očima, o tom není sporu. :)

Pane Bartáku, já mám dohromady prstů dvacet. Vy jich máte skutečně pouze polovinu? :-)

Promiňte, neodpustila jsem si to :-) . Jinak samozřejmě chápu, že účel tohoto článku je zcela jiný. Moc děkuji za tyto stránky, dávají mi velmi mnoho.

S přáním pěkného dne Pavla Havlíčková

Mám to stejně jako pan Barták , just ten fingers. I když je fakt, že v českém překladu by mělo být dohromady deset prstů na rukou. Každopádně anglické zadání je ok. 10 fingers/ 10 toes

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PavlaH vložený před 9 lety

Pane Bartáku, já mám dohromady prstů dvacet. Vy jich máte skutečně pouze polovinu? :-)

Promiňte, neodpustila jsem si to :-) . Jinak samozřejmě chápu, že účel tohoto článku je zcela jiný. Moc děkuji za tyto stránky, dávají mi velmi mnoho.

S přáním pěkného dne Pavla Havlíčková

Toto je častá chyba. Pokud byste anglicky řekla I HAVE TWENTY FINGERS, bylo bo to podobné jako např. říct I HAVE FOUR ARMS, I HAVE TWO HEADS. Prostě byste byla jako z jiné planety. V angličtině jsou to dvě úplně odlišné věci, fingers, toes.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 9 lety

Mám to stejně jako pan Barták , just ten fingers. I když je fakt, že v českém překladu by mělo být dohromady deset prstů na rukou. Každopádně anglické zadání je ok. 10 fingers/ 10 toes

Doplnil jsem do vysvětlení rozdíl mezi FINGER a TOE. Děkuji za upozornění.

Po delší době jsem si udělal tento test. A co čert nechtěl, tak jsem se spálil zrovna na těch prstech. Vůbec jsem si ten rozdíl mezi fingers a toes neuvědomil, ale přitom to vím. Nevadí, aspoň jsem si to osvěžil :-D

SUPER TEST!!!!!! <3

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.