Help for English

kterou cestu vzdělání zvolit

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na názor. Mám bakalářské vzdělání NEučitelského směru a angličtinu na úrovni C1-C2. Chtěl bych si dodělat vzdělání abych mohl učit AJ ideálně na střední škole. Mám dvě možnosti: varianta jedna je, že budu studovat od začátku Bc a Mgr. učitelství (bohužel při práci, tudíž kombinovaně, jde studovat AJ na 2.st ZŠ) a po té si dodělám dva semestry CŽV o rozšíření aprobace na střední školy. Celkem tedy šest let studia.

Druhá (časově výrazně jednodušší) legální varianta je vystudovat si magisterský program mého oboru, když už Bc. jsem a po té si dostudovat na akcent college didaktiku AJ a pedagogické minimum. Tím budu kvalifikovaný učit jak na zš tak sš a celé studium trvá 3 až 4 roky.

Chci se zeptat místních : jak se dívají ředitelé na přijetí člověka, který nemá klasický pajdák, ale šel druhou cestou? Obzvlášť třeba na gymplu. Myslíte, že šance uplatnění je stejná v obou variantách?

Díky moc za odpověď :)

Ahoj, omlouvám se, že neodpovídám přímo na tvoji otázku, napíšu sem ale jeden svůj postřeh. SŠ jsem končil v roce 2013 a v té době bylo na středních školách (alespoň v našem malém městě) velmi málo učitelů, kteří dosahovali stabilní úrovně C1/C2. Pokud takovou úroveň máš a můžeš ji třeba i prokázat (CAE, CPE atd.), mohlo by to být více stěžejní než typ formálního vzdělání. S příchodem nových absolventů se ale mohla situace už změnit. Sám jsem zvědavý na postřehy ostatních.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.