Help for English

preklad

 

„She was standing on a crenel betwixt two merlons on the toothlike parapet.“

Pomuzete mi to prelozit? Kdybych nevedel jedno slovo, tak si to najdu ve slovniku, ale jelikoz neznam ‚crenel‘, ‚betwixt‘ ani ‚merlon‘, tak se radsi ptam.

CRENEL a MERLON jsou takové ty _|-|_|-|_ na hradbách… CRENEL je to dole, MERLON to nahoře. BETWIXT je prostě to samé jako BETWEEN.

Sice jsou to slovíčka úplně k ničemu, ale můžu si být jistý, že si takovou ‚blbost‘ budu pamatovat ještě dlouho. Crenel, merlon :-)

njn v cestine taky zname kolik slov, ktere bysme ale nikdy nepouzili a blbosti jim nerikame… :-)

Nejhorší je, že ani nevím, jestli na tohleto máme u nás slovíčka. :-) Proto jsem se snažil alespoň o náčrtek pomocí znaků na klávesnici. :-) Ať v hlavě pátrám, jak pátrám, nemám tušení. Ale slovo pro to asi odborníci na hradby mít budou. :-)

neni to cimburi? Tedy s ceskym R

Cimbuří je právě celý ten vrch hradby, CRENELs a MERLONs jsou ‚proluky‘ a ‚zuby‘, jak jsem se právě dočetl. :-)

dost zajímavé téma :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.