Help for English

CAN SEE ,CAN HEAR,CAN FEEL

 

Zdravím jsem tady nový a ještě se na tady tomto super webu moc neorientuji. Možná že už je tady je článek ale nenašel jsem ho. Jaké jsou základní rozdíly mezi:
I SEE YOU ----I CAN SEE YOU
I HEAR YOU ----I CAN HEAR YOU
I FEEL … I CAN FEEL…
DO YOU SMELL SMOKE? …CAN YOU SMELL SMOKE?
díky za odpověď

Rozdíly jako takové moc nejsou, spíš je to takový úzus tam to CAN dávat. Teoreticky samotné “I see” většinou bereme, že znamená spíš “chápu” než “vidím”, takže tam má CAN svoje opodstatnění. Ohledně toho DO X CAN v otázce a záporu – tam není rozdíl.

Je tam i rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou, pokud vím. V britské je to většinou s can.

Pomocí CAN jasně dáme na jevo, že jde o smyslové vnímání.

I see totiž také znamená ‘chápu’, I hear you může znamenat ‘chápu tě, rozumím ti’, I feel taky znamená ‘mám pocit’.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 5 lety

Pomocí CAN jasně dáme na jevo, že jde o smyslové vnímání.

I see totiž také znamená ‘chápu’, I hear you může znamenat ‘chápu tě, rozumím ti’, I feel taky znamená ‘mám pocit’.

super díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 5 lety

Rozdíly jako takové moc nejsou, spíš je to takový úzus tam to CAN dávat. Teoreticky samotné “I see” většinou bereme, že znamená spíš “chápu” než “vidím”, takže tam má CAN svoje opodstatnění. Ohledně toho DO X CAN v otázce a záporu – tam není rozdíl.

Díky

S can jde taky často o vyjádření, že to právě probíhá. I can see that you've finished. = Vidím (teď právě), žes skončil.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.