Help for English

Broňa Sobotka - nadšený učitel angličtiny

Máte nějakou zkušenost / názor na tohoto učitele a jeho výuku? Děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Je s ním sranda. Je to člověk na spávném místě.

Mluví hodně česky a dělá chyby ve výslovnosti. Já osobně preferuji videa rodilých mluvčí.

Má sice výrazný český akcent, ale mému manželovi jeho způsob výuky sedne – pochopí to a zapamatuje si to.

Já slyším spíš lidí s mnohem výraznějším českým akcentem, takže mne přijde, že je naprosto v pohodě a v 99% mluví k věci. Kéž bych byl jednou aspoň kousek od úrovně na které je on.

Já si taky nemyslím, že by měl nějak výrazný český akcent, i když sám říká, že je to jedna z jeho slabších stránek. Možná je to i tím, že se začal učit anglicky až ve dvaceti.
Úroveň AJ má určitě výbornou, má CPE za A (což nemusí vždy tolik znamenat). Občas sice dělá chyby, ale ty děláme všichni. :) Líbí se mi na něm, že je ohledně svých vlastních chyb a nedostatků upřímný.

My máme na anglinu rodiláka s pedagogickým vzděláním a nechali jsme ho mrknout na Broňu. A výsledek? Totální zděšení. Tak nevím…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 15 dny

My máme na anglinu rodiláka s pedagogickým vzděláním a nechali jsme ho mrknout na Broňu. A výsledek? Totální zděšení. Tak nevím…

Za mě je Broňa super.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 15 dny

A co konkrétně mu vadilo? Ten přízvuk?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 14 dny

A co konkrétně mu vadilo? Ten přízvuk?

Já se přidávám s dotazem. Taky by mě zajímalo z čeho byl rodilák zděšen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucy12 vložený před 14 dny

Já se přidávám s dotazem. Taky by mě zajímalo z čeho byl rodilák zděšen.

Prý výslovnost a přízvuk. Jako mírně pokročilého studenta by ho chválil, jako učitele nedoporučuje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 4 dny

Prý výslovnost a přízvuk. Jako mírně pokročilého studenta by ho chválil, jako učitele nedoporučuje.

Viděl bych to tak, že rodiláci si na nás nerodilácích vždycky můžou něco najít, a zrovna výslovnost a přízvuk jsou takové vděčné oblasti, takže jenom na základě nich bych určitě někoho neodepisoval jako učitele. Přijde mi důležitější, že Broňa chápe jazyk komplexně, umí vysvětlovat, dává věci do souvislostí. A právě tím, že není rodilák, rozumí našim typickým Czenglish problémům.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 4 dny

Viděl bych to tak, že rodiláci si na nás nerodilácích vždycky můžou něco najít, a zrovna výslovnost a přízvuk jsou takové vděčné oblasti, takže jenom na základě nich bych určitě někoho neodepisoval jako učitele. Přijde mi důležitější, že Broňa chápe jazyk komplexně, umí vysvětlovat, dává věci do souvislostí. A právě tím, že není rodilák, rozumí našim typickým Czenglish problémům.

Ale učitel, který je modelem pro tisíce lidí na internetu, by si mohl dát trochu záležet a tu výslovnost se prostě naučit, to není nic nepřekonatelně těžkého. Všichni jeho studenti to od něj pak zbytečně přebírají v nesprávné formě.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.