Help for English

Broňa Sobotka - nadšený učitel angličtiny

Máte nějakou zkušenost / názor na tohoto učitele a jeho výuku? Děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Je s ním sranda. Je to člověk na spávném místě.

Mluví hodně česky a dělá chyby ve výslovnosti. Já osobně preferuji videa rodilých mluvčí.

Má sice výrazný český akcent, ale mému manželovi jeho způsob výuky sedne – pochopí to a zapamatuje si to.

Já slyším spíš lidí s mnohem výraznějším českým akcentem, takže mne přijde, že je naprosto v pohodě a v 99% mluví k věci. Kéž bych byl jednou aspoň kousek od úrovně na které je on.

Já si taky nemyslím, že by měl nějak výrazný český akcent, i když sám říká, že je to jedna z jeho slabších stránek. Možná je to i tím, že se začal učit anglicky až ve dvaceti.
Úroveň AJ má určitě výbornou, má CPE za A (což nemusí vždy tolik znamenat). Občas sice dělá chyby, ale ty děláme všichni. :) Líbí se mi na něm, že je ohledně svých vlastních chyb a nedostatků upřímný.

My máme na anglinu rodiláka s pedagogickým vzděláním a nechali jsme ho mrknout na Broňu. A výsledek? Totální zděšení. Tak nevím…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před měsícem

My máme na anglinu rodiláka s pedagogickým vzděláním a nechali jsme ho mrknout na Broňu. A výsledek? Totální zděšení. Tak nevím…

Za mě je Broňa super.

A co konkrétně mu vadilo? Ten přízvuk?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před měsícem

A co konkrétně mu vadilo? Ten přízvuk?

Já se přidávám s dotazem. Taky by mě zajímalo z čeho byl rodilák zděšen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucy12 vložený před měsícem

Já se přidávám s dotazem. Taky by mě zajímalo z čeho byl rodilák zděšen.

Prý výslovnost a přízvuk. Jako mírně pokročilého studenta by ho chválil, jako učitele nedoporučuje.

Prý výslovnost a přízvuk. Jako mírně pokročilého studenta by ho chválil, jako učitele nedoporučuje.

Viděl bych to tak, že rodiláci si na nás nerodilácích vždycky můžou něco najít, a zrovna výslovnost a přízvuk jsou takové vděčné oblasti, takže jenom na základě nich bych určitě někoho neodepisoval jako učitele. Přijde mi důležitější, že Broňa chápe jazyk komplexně, umí vysvětlovat, dává věci do souvislostí. A právě tím, že není rodilák, rozumí našim typickým Czenglish problémům.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před měsícem

Viděl bych to tak, že rodiláci si na nás nerodilácích vždycky můžou něco najít, a zrovna výslovnost a přízvuk jsou takové vděčné oblasti, takže jenom na základě nich bych určitě někoho neodepisoval jako učitele. Přijde mi důležitější, že Broňa chápe jazyk komplexně, umí vysvětlovat, dává věci do souvislostí. A právě tím, že není rodilák, rozumí našim typickým Czenglish problémům.

Ale učitel, který je modelem pro tisíce lidí na internetu, by si mohl dát trochu záležet a tu výslovnost se prostě naučit, to není nic nepřekonatelně těžkého. Všichni jeho studenti to od něj pak zbytečně přebírají v nesprávné formě.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.