Help for English

Provide somebody (with) something

 

Ahoj všem,
narazil jsem na větu “Could you kindly provide me more details about the case?” Je věta gramaticky správně? Osobně bych ji spíše viděl takto “Could you kindly provide me with more details about the case?”. Díval jsem se do slovníku a tam jsem našel variantu pouze s with.

Jak to tedy prosím je správně respektive kdy se v těchto případech používá with a kdy nikoliv?

Podle mne je to pouze takto správně:

  1. Could you kindly provide more details about the case?
  2. Could you kindly provide me with more details about the case?
  3. Could you kindly provide me more details about the case?

Pokud se mýlím, prosím o info, ať se to špatně nenaučím. Děkuji Vám

Mělo by to být tak, jak píšete. Kde jste narazil na tu větu?

Máte pravdu, správně je “provide someone with something”. Varianta bez “with” (provide me more) se používá čím dál víc – viz Ngram a provide me with or provide me, provide (me)(with). Rodilci se tomu ale příčí(me) (it goes against the grain). V administrativním (zkráceném) komunikačním stylu může být tendence vynechávat slovíčka, které nejsou absolutně nutné k dorozumění.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 4 lety

Mělo by to být tak, jak píšete. Kde jste narazil na tu větu?

Děkuji Vám za komentář Marku. Narazil jsem na to v jedné diskuzi ohledně řešeného problému, ale ať sesnažím jak se snažím, nemohu dohledat přesný odkaz.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 4 lety

Máte pravdu, správně je “provide someone with something”. Varianta bez “with” (provide me more) se používá čím dál víc – viz Ngram a provide me with or provide me, provide (me)(with). Rodilci se tomu ale příčí(me) (it goes against the grain). V administrativním (zkráceném) komunikačním stylu může být tendence vynechávat slovíčka, které nejsou absolutně nutné k dorozumění.

To bude asi ten případ, na který jsem narazil. Každopádně díky moc za informaci Dane.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.