Help for English

Vyhoření v angličtině

 

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak se vy vzděláváte v angličtině.

Začal sem angličtinu studovat někdy před 5lety z úrovně A0. Dnes sem falešná B2, kdy o nějakých tématech dokážu mluvit v pohodě a o nějakých zase hůře…

Dostal sem se teď do bodu kdy už nemám ani motivaci a přijde mi, že už přes rok sem na místě a nehnu se dopředu…

Do teď mi to šlo formou mít svého soukromého učitele, italki, filmy v en, youtube v en a nějaké samostudium… Neříkám, že sem ve všem 100%…

Nechci tu fňukat a o co bych vás chtěl požádat je: S čím máte nejlepší zkušeností vy? Doporučení nějakých kurzů, učitelů, materiálů…
Jaké jsou dnes TOP školy, kurzy ?

Moc díky, J.

Moc díky, J.

Ja osobne mám pocit, že neviete presne, kde sa nachádzate a preto neviete ako ďalej.

Možno by ste mohli skúsiť nejaký druh oficiálnej skúšky (FCE, IELTS) a tým by ste získali prehľad, ako naozaj na tom ste, aké sú Vaše silné stránky a slabé stránky a na čom robiť ďalej.

Ak sa Vám nechce investovať príliš veľa peňazí, tak skúste nejaký mock test. Alebo úplne zadarmo je výborná metóda (ja ju aplikujem každodenne) – nájdite si zoznam otázok, aké sa dávajú na teste a odpovedzte si sám na ne v predpísanej štruktúre (priama odpoveď, jej vysvetlenie a príkladová situácia).

Tu zistíte, či “kokcete , jachcete”, alebo slová a vety idú plynulo a bezprostredne na jazyk, aké vety používate (jednoduché alebo súvetia, či Vás napadajú frázové slovesá, kolokácie, idiómy a pod.

Je to taká liečba šokom, ale funguje.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra88 vložený před 2 lety

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak se vy vzděláváte v angličtině.

Začal sem angličtinu studovat někdy před 5lety z úrovně A0. Dnes sem falešná B2, kdy o nějakých tématech dokážu mluvit v pohodě a o nějakých zase hůře…

Dostal sem se teď do bodu kdy už nemám ani motivaci a přijde mi, že už přes rok sem na místě a nehnu se dopředu…

Do teď mi to šlo formou mít svého soukromého učitele, italki, filmy v en, youtube v en a nějaké samostudium… Neříkám, že sem ve všem 100%…

Nechci tu fňukat a o co bych vás chtěl požádat je: S čím máte nejlepší zkušeností vy? Doporučení nějakých kurzů, učitelů, materiálů…
Jaké jsou dnes TOP školy, kurzy ?

Moc díky, J.

Moc díky, J.

Asi vám to moc nepomůže, ale mám naprosto stejný problém (berte to jako podporu, že v tom nejste sám). Dala jsem si novoroční předsevzetí, že se budu poctivě učit celý rok, což jsem dodržela, pokrok ale po 11 měsících žádný nevidím i když jsem nevynechala ani jediný den. Možná je problém i v tom, že jakákoliv učebnice mi neskutečně nudí a odpuzuje, tak se učím takříkajíc „za pochodu“ – seriály, romány, apka v mobilu, selftalk, YouTube. Už jsem z toho docela otrávená a po tom roce nejspíš angličtina půjde k ledu.

Leiah, môžem sa spýtať, podľa čoho súdite, že ste za tých 11 mesiacov poctivej práce neurobili žiadny pokrok? (Pripadá mi to nereálne.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra88 vložený před 2 lety

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak se vy vzděláváte v angličtině.

Začal sem angličtinu studovat někdy před 5lety z úrovně A0. Dnes sem falešná B2, kdy o nějakých tématech dokážu mluvit v pohodě a o nějakých zase hůře…

Dostal sem se teď do bodu kdy už nemám ani motivaci a přijde mi, že už přes rok sem na místě a nehnu se dopředu…

Do teď mi to šlo formou mít svého soukromého učitele, italki, filmy v en, youtube v en a nějaké samostudium… Neříkám, že sem ve všem 100%…

Nechci tu fňukat a o co bych vás chtěl požádat je: S čím máte nejlepší zkušeností vy? Doporučení nějakých kurzů, učitelů, materiálů…
Jaké jsou dnes TOP školy, kurzy ?

Moc díky, J.

Moc díky, J.

Já nemám na učení prakticky čas, takže se prostě jen každý den snažím číst, poslouchat a koukat na filmy. Většinou je to max. 15 minut čtení a 20 filmu. Když se to ale dělá opravdu pravidelně, je to účinnější než sezení s učebnicí dvě hodiny o víkendu. Mimochodem, učebnice nepoužívám žádné. Díky této metodě jsem se po 5 letech dostal z A1 na C2 (v němčině, ale funguje to samozřejmě v jakémkoli jazyce). Aktivní část jazyka (mluvení, psaní) je obtížnější, ale mám štěstí, že mohu angličtinu i němčinu učit, takže si je oba procvičuji denně. K tomu ještě na své děti mluvím jen německy a anglicky, což také pomáhá. :)

Skvělé tipy pro učení poskytuje Lýdia Machová, polyglotka, která se sama každé dva roky učí nový jazyk. Mrkněte na jazykovymento­ring.sk (hlavně sekce Blog), případně na její skupiny na Facebooku. Nevede žádnou jazykovku, ale snaží se ukázat samoukům, jak se efektivně učit. Její metody nejsou nějaké “zázračné” – jde v podstatě o to, co jsem popsal výše. Nejdůležitější je být motivovaný a mít pravidelný, systematický a smysluplný kontakt s jazykem. Tak to i říkám svým studentům a ti, kdo se drží mých rad se velmi rychle zlepšují. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 2 lety

Leiah, môžem sa spýtať, podľa čoho súdite, že ste za tých 11 mesiacov poctivej práce neurobili žiadny pokrok? (Pripadá mi to nereálne.)

Nemám pocit, že bych se vyjadřovala snáze, nebo snáze domluvila. I to porozumění seriálům mě přijde pořád nic moc. Změřit se to samozřejmě nedá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 2 lety

Nemám pocit, že bych se vyjadřovala snáze, nebo snáze domluvila. I to porozumění seriálům mě přijde pořád nic moc. Změřit se to samozřejmě nedá.

Kdybyste chtěla, rád pomohu. :) (Klidně napište přes SZ.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 2 lety

Nemám pocit, že bych se vyjadřovala snáze, nebo snáze domluvila. I to porozumění seriálům mě přijde pořád nic moc. Změřit se to samozřejmě nedá.

Asi sa učíte slovnú zásobu len preto, aby ste sa učila slovnú zásobu a gramatiku len preto, aby ste sa učila gramatiku a to je nanič !!! A túto chybu som robila aj ja.

Keď som začala zvažovať absolvovanie nejakej skúšky, tak ma napadlo, že sa tam nepýtajú na vysvetlenie gramatiky, ale kladú otázky z reálneho života.

A tak sa ten jazyk treba učiť.

Akékoľvek úplne primitívny predmet (dom, strom, lietadlo, …) opisujem, ako vyzerá, načo sa používa, apod. A následne ho dávam do viet s rôznou aj vysoko pokročilou gramatikou. Špekulujem (cvičím kondicionály), robím plány (budúci čas, predbudúci čas), dámam si predmet opraviť (konštrukcia have sth done), apod.

A to všetko po ceste do práce, pri žehlení.

Ja Vám tuto metódu vrelo odporúčam, mňa každý deň posúva dopredu síce malými ale veľmi účinnými krokmi.

Moc děkuju za Vaše komentáře…

AdrianaXXX má možná pravdu – “neviete presne, kde sa nachádzate a preto neviete ako ďalej.”…

Je to tak, že když píšu test, tak ho napíšu strašně a to i třeba na A2… Když pak z testu přejdeme na konverzaci, tak se mi diví, že sem napsal ten test takto, protože dokážu o některých tématech mluvit plynně a to třeba i o business tématech… Jsem pak ale na letišti a za boha nerozumím co mi paní za přepážkou říká…

Tím, že angličtina má více oblastí – čtení, psaní, mluvení, poslech, tak chápu že některá část je silnější a některá slabší, ale já sem ted na úplné stopce…

Nejraději bych šel do kurzu – kde mi řeknou čtení a porozumění textu A2, mluvení B1, poslech A2 a něco takového :D :D :D a pak mi udělají učení na míru… :D :D :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra88 vložený před 2 lety

Moc děkuju za Vaše komentáře…

AdrianaXXX má možná pravdu – “neviete presne, kde sa nachádzate a preto neviete ako ďalej.”…

Je to tak, že když píšu test, tak ho napíšu strašně a to i třeba na A2… Když pak z testu přejdeme na konverzaci, tak se mi diví, že sem napsal ten test takto, protože dokážu o některých tématech mluvit plynně a to třeba i o business tématech… Jsem pak ale na letišti a za boha nerozumím co mi paní za přepážkou říká…

Tím, že angličtina má více oblastí – čtení, psaní, mluvení, poslech, tak chápu že některá část je silnější a některá slabší, ale já sem ted na úplné stopce…

Nejraději bych šel do kurzu – kde mi řeknou čtení a porozumění textu A2, mluvení B1, poslech A2 a něco takového :D :D :D a pak mi udělají učení na míru… :D :D :D

Napsal jsem Vám soukromou zprávu. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 2 lety

Nemám pocit, že bych se vyjadřovala snáze, nebo snáze domluvila. I to porozumění seriálům mě přijde pořád nic moc. Změřit se to samozřejmě nedá.

Myslím, že měřit se to právě dá a to pomocí active listening. Článků je jistě hodně, klíčové nicméně je aktivně trénovat poslech, ne pasivně sledovat. Zkuste si pustit oblíbenou scénu z filmu, po každé větě zastavit, do wordu či na papír přepsat větu. Pak můžete zkontrolovat chyby, což vám dá zpětnou vazbu. U pasivního sledování takový feedback nemáte a ani vás to nenutí posouvat se dál.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.