Help for English

Prosim o radu

 

Chtela jsem se zeptat,jak byste prelozili: V lete tu bude uz potreti. ?
Bude tam predbudouci cas??Dekuju moc za odpoved,mejte se

Dobrý den, chtěl bych požádat o rady, co se týče (nešťastných) předložek. 1. Jaký je rozdíl mezi „blame for“ a „blame on“?

2. …it depends „of“nebo „on“?…v testu bylo „of“, zatímco ve slovníku jsem našel it depends „on“.

3. Existuje vůbec nějaká pomůcka, kde by byla tato předložková spojení shrnutá? Učím se to z různých zdrojů, bez jakékoliv systematičnosti a kolikrát se i informace různí. Děkuji.

BLAME sb FOR sth
BLAME sth ON sb

depends ON

Jediná pomůcka a taky nejspolehlivější je dobrý výkladový slovník. Tam najdete všechno.

Děkuji Vám za odpověď.

Mohli byste prosim poradit mne??

Dekuju

Gabčule: In summer, she will be here for the third time. v téhle větě není třeba dávat předbudoucí čas – je to totiž dokonavá záležitost, která říká, že určitá činnost bude v určitém čase v budoucnosti dokončena.
compare: In summer, she will have been here for two years. (už tady nějakou dobu je a v létě to budou dva roky)
BY summer, she will have been here for three times. – zatím tu třeba nebyla ještě ani jednou, ale do léta sem třikrát přijede

Moc dekuju, uz tomu rozumim

Jaký je tady rozdíl mezi in summer a by summer? Jako to první je jasný: v létě, ale to s tím by? Řekl bych, že do léta

jasně

Proč bych nemohl říct např.: In summer it's gonna be the third time she's been here?

tak předpřítomný tam podle mě nemá absolutně co dělat, ten vyjadřuje něco o současnosti. Musí tam být budoucí.

Ale kdybych řekl: By the yesterday morning, somebody beat me up.
Tady to znamená jako tou dobou včera ráno, že?

jj, možná, ale…This is the first time I have done something like this. – Když je něco poprvé atd. tak se (podle učebky) používá předpřítomný, tak by to šlo snad i když je něco po třetí, popř. bude po třetí :?

Zbytečně to komplikuješ, tam se bavíme o budoucnosti, ne a přítomnosti.

jj, ale UŽ tu byla dvakrát a tohle bude po třetí…no dobře no

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.