Help for English

angličtina v hudbě - which /that

 

Ahoj, narazil jsem na jednu písničku a je tam:

Those far away places.
I've been reading about
In a book that I took from a shelf

Tak jsem se chtěl zeptat, zda by čistě gramaticky šlo také which? Chápu, že v rámci rýmu je tam that. Ale spíš jsem se chtěl, stran gramatiky.

Děkuji za postřehy. Ahoj 🙂

Čistě gramaticky ano. Nicméně v hovoru je that často upřednostňované před which, leckdy zní přirozeněji.

Děkuji 🙂

Odkaz na příspěvek Příspěvek od HCD1TOM vložený před 30 dny

Ahoj, narazil jsem na jednu písničku a je tam:

Those far away places.
I've been reading about
In a book that I took from a shelf

Tak jsem se chtěl zeptat, zda by čistě gramaticky šlo také which? Chápu, že v rámci rýmu je tam that. Ale spíš jsem se chtěl, stran gramatiky.

Děkuji za postřehy. Ahoj 🙂

1) V této větě that = which (viz článek Vztažné věty (Relative clauses))

2) Rým je zvuková shoda koncových hlásek (dog-frog; hi-buy apod.).
Vy máte na mysli pravděpodobně verš, případně rytmus. Nicméně to zde nehraje žádnou roli, protože slova which a that jsou obě jednoslabičná. Jediné, čím by se zde mohla lišit, je náročnost jejich výslovnosti (/w-/ vs. /th-/). 🙂

Ano, verš 🙂
četl jsem si článek a tedy that, místo which lze nahradit u vět, když je to určující věta. To znamená, pokud je ve větě nepostradatelná.

The building that stands next to our house is very nice.

Tady lze nahradit, protože je podstatné říct, která budova je krásná a je to ta vedla našeho domu. Ano? 🙂

Děkuji

Ano 🙂

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.