Help for English

FCE březen 2009

 

Mno, uvidime..ja uz mam za sebou i ten speaking, takze mi nezbyva nez dva mesice cekat.. Myslim, ze jsem to dala, vlastne jsem puvodne chtela na CAE.. ale na to, ze jsem se na listening tesila nejvic jsem ho taky asi dost pokazila.. a hodne stesti tem, ktere jeste ceka to mluveni..

Docela mě dostala use.. oproti testům, co jsem dělala v poslední době, mi přišla dost těžká, reading byl snad v poho, z writingu mám taky dobrej pocit a listening doufám taky vyjde, sice jsem měla problém se soustředěním, jak ještě v praze posunuli začatek o půl hodiny a mezera před listeningem byla víc než hodinu, tak už jsem byla dost unavená.. .ale myslím, že to bylo v poho.. ale i tak se moc neodvážím tipovat, jak to dopadne.. ještě příští týden ten speaking.. z toho mám trochu strach.. ale povídám si jak sama, tak i s kamarádkou, co má CAE za A a jedeme podle testů, tak si říkám, že snad ta příprava za něco stojí a úplně hloupá snad taky nejsem.. :-)

Zdravím, je tady někdo kdo byl na zkouškách FCE v Pardubicích teď v březnu?? Docela ráda bych si o tom s někým pokecala…díky :-)

Tak mám za sebou taky březnovou zkoušku a musím říct, že oproti těm zkušebním testům, co jsem si dělala já, to bylo celkem lehčí. Já mám problém rozhodně s writingem, ale doufám, že se to v tom celkovým součtu nějak rozmělní. Zvlášť když jsem se tak ekologicky – nicméně možná trochu mimo mísu – rozohňovala nad dopravní situací v centrech měst… :-)
Ale listening takhle na konci celýho dopoledne byl opravdu hrůza. Taky sem měla problém se soustředěním a občas sem se přistihla, že moc neposlouchám… Navíc mě už z toho bolela hlava. :?

tynka9: já jsem naopak patřil mezi tu skupinu, které ten listening posunuli o hodinu dopředu. Z toho jsem měl radost.
Z toho výsledku ale ne :-)

kerrankin: snad jsi taky nepsala esej na téma, že jediným dopravním prostředem v centrech měst by měla být jízdní kola :-)

honyk: jistěže ano. Já sem dopředu věděla, že budu psát esej, ať bude na jakékoli téma, protože to osobně považuju za nejlehčí. Ještě sem uvažovala nad tou módou, ale jednak na to nemám slovní zásobu a jednak se mi nechtělo do popisu čumačkoidních pi­pek.

Kamarád psal příběh o tom chlapci, co se rozhodl zjistit, co je to dole za divné zvuky, a nakonec to byl pes, který tam žral koláč! :-D

Jo, jo, o podobném příběhu jsem taky přemýšlel, ale nakonec, protože jsem cyklista, tak jsem se pustil do těch bicyklů.
A asi jsem si zadělal na pěknou ostudu s použítím jednoho slovíčka.
Nemohl jsem si vzpomenout na „cars are rushing“ a napadlo mě „cars are cruising up and down the streets“ ve významu, že se auto prohánějí po ulicích (brázdí ulice). Když jsem se potom podíval, co slovíčko CRUISE znamená v neformální angličtině, tak mě polil studenej pot :-) No, myslím, že se ten vyhodnocující lektor podiví.

Tak koukám, že si nás tu vybralo víc stejné téma na writing…hodnotila bych to jako nejlehčí variantu z těch co tam byly na výběr a navíc se to dalo docela okecat. Ještě aby ta gramatika byla ok…psaní je trochu kámen úrazu pro bývalého němčináře :-D. Za sebe musím říct, že jsem měla málo času na reading…potžebovala bych aspoň o 15 min víc, takže na konci byla tipovačka asi u dvou otázek:-).Ze speakingu jsem měla docela strach.Čekala jsem, že to bude těžší, ale dalo se to. Jenom Vám všem těm kteří jdou teprve na speaking přeju hodně štěstí na partnera, protože to je sakra důležitý u part 3. Já jsem měla holčinu, která si z toho udělala skoro monolog a to není moc dobrý…měla by to být konverzace…no a tak jsem se musela drát o slovo :-, ale skákat do řeči by se nemělo.

honyk: :-) Třeba to ocení jako originální metaforu.

a.n.a.j: Já mám ze speakingu taky strach. Pokud jde o toho partnera, tak nám lektor v jazykovce (sedívá u CAE) říkal, že tam se hodnotí i celková schopnost komunikovat, takže když tě někdo nepustí ke slovu nebo skáče do řeči, jsou to jeho mínusové body. Nebo naopak, když máš někoho nemluvnýho, tak se ho máš snažit zapojit atd. Takže toho se neboj.

No sama jsem zvědavá na ty výsledky, ale docela jsem si tu zkoušku užila i přesto, že člověk vše nezmákne na 100%. Pořád ale přemýšlím nad všema těma otázkama a promítám si je v hlavě dokola jako blázen :-) . Bohužel jsem tam neměla ikoho známýho s kým bych to mohla probrat :-( a trochu se víc ujistit, že jsem to dala.

honyk: :-) Třeba to ocení jako originální metaforu.

a.n.a.j: Já mám ze speakingu taky strach. Pokud jde o toho partnera, tak nám lektor v jazykovce (sedívá u CAE) říkal, že tam se hodnotí i celková schopnost komunikovat, takže když tě někdo nepustí ke slovu nebo skáče do řeči, jsou to jeho mínusové body. Nebo naopak, když máš někoho nemluvnýho, tak se ho máš snažit zapojit atd. Takže toho se neboj.

No, a taky ten můj writing nevypadal zrovna uhledně mám tam pár škrtanců tak snad to nebude vadit, ale napsat to na nečisto a přepsat to by se nedalo :?. Nevíte někdo jestli to taky hodnotěj??

honyk: :-) Třeba to ocení jako originální metaforu.

a.n.a.j: Já mám ze speakingu taky strach. Pokud jde o toho partnera, tak nám lektor v jazykovce (sedívá u CAE) říkal, že tam se hodnotí i celková schopnost komunikovat, takže když tě někdo nepustí ke slovu nebo skáče do řeči, jsou to jeho mínusové body. Nebo naopak, když máš někoho nemluvnýho, tak se ho máš snažit zapojit atd. Takže toho se neboj.

a.n.a.j: Doufám, že ne, já jsem taky škrtal. První část jsem si částečně napsal nanečisto, ale to druhou už jsem psal naostro.

honyk: já taky škrtala.. sice až v tom druhým… btw.. taky kola.. :-) právě co jsme si kdy zkoušela writingy, tak jsem měla třeba ještě 45 minut času, tak jsem si to v klidu napsala nanečisto a pak to přepsala a vyšlo mi to akorát, že jsem si to stihla ještě překontrolovat.. Čeho jsem se ale bála bylo to, že mám dost veliký písmo a dost roztahuju… takže jsem psala tak asi třetinový písmenka jak normálně.. ale teď mám zase strach, aby to vůbec přečetli.. ale snad to bude v poho..:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.