Help for English

Come followed by gerund / come followed by infinitive

 

Ako je to vlastne so slovesom come? Kedy moze ist za nim gerundium a kedy infinitiv?

Napriklad:

1.) COME DOING sth.: „Whisper three words and I'll come running“. (Michael Jackson)

2.) COME TO DO sth.: „I came here to win.“ „I just came to inform you.“ „He never came to be laughed at.“ „Next week, she's planning to come to make sure that everything is fine.“

Mozete mi, prosim, objasnit tento jav?

Nevím to jistě, ale v tom prvním přepadě to je přechodník – v češtině nněco jako ‚přijdu běžíc‘.

2. případ jsou podle mě obyčejné účelové infinitivy.

COME + -ing se používá, když někdo nějakým způsobem přijde/přijede…

COME RUNNING – přiběhnout, COME STUMBLING – přiklopýtat, COME CRASHING – přihnat se/prolámat se (např. křovím)

COME TO – ano, obyč. účelový infinitiv.
Používá se ale také např. ve vazbě COME TO REALIZE – začít si uvědomovat apod.

Dakujem za pomoc.

Nedavno mi prisiel mail (od neznameho autora) s vetou: „Democracy is being allowed to vote for the candidate that you dislike the least.“ Je „allow“ dynamicke sloveso, resp. moze byt pouzite aj v takejto forme „is being allowed to vote “?

není to průběhový čas, ale gerundium. co je to demokracie? Demokracie je, že můžete volit…

Není to, že demokracie právě teď něco dělá.

A mohlo by „allow“ pouzite aj v priebehu? Nemam pri nom totiz napisane never progressive . Pr. You are not being allowed to phone at this time. ?

BE ALLOWED je stav – mít dovoleno. Nejde tu totiž o sloveso ALLOW? ale o sloveso BE.

ALLOW není stavové, BE ALLOWED ale ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.