Help for English

Bre vs Ame na Vš

 

Nějak tak samostudiem jsem se aspon se domnívám, docela dobře naučil mluvit Ame přízvukem, což jsem pochytil hlavně z filmů. Jdu ted studovat ucitelství aj, a tam je předmět fonetika. Budou mě tam nutit mluvit výhradně Bre?(zkouška se pak skládá z čtení textu nahlas). Nevím co na českých Vš preferují, nebo jestli dávají volný prostor oběma verzím. Literatura tam má být britská i americká. Jako problém to neni, protože jsem už narazil na pár učitelů co to mají vystudované a vesele si mluví takovou tou českou aj.

Fonetik aje daleko složitější věc než jen „britská angličtina“. Jde obecně o vyslovování, o systém hlásek, přízvuk ve slovech, ve větách, větná melodie, atd atd. Mluvit můžete jak chcete. Samozřejmě jistý důraz bude na tzv. RP ale nikdo po vás nebude chtít tímto přízvukem mluvit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.