Help for English

Hudební terminologie

 

Potřebovala bych poradit, zda se dá někde sehnat nějaký souhrnný seznam hudebních termínů a slovíček v angličtině. Nemyslím klasické italské názvosloví (allegro atd) ale například jak se řeknou různé hudební techniky hry (baré akordy, falzet atd) dále části nástrojů (např. u bicích kopák, hajtka atd), jak se řeknou názvy intervalů, stupnice, znaménka (kžížky, béčka), obraty akordů atd.
Díky.

To by mě také zajímalo. Velká spousta těch termínů by se dala zjistit i ze skvělého notačního programu Guitar pro. Program doporučuji nejen na ty slovíčka. :) Na jejich stránkách se dá stáhnout demo, to by mělo stačit. http://www.guitar-pro.com/

nojo, někdy bych měl doplnit sbírku tématických okruhů slovní zásoby.

To by bylo super :-) mám v březnu překládat jeden hudební seminář a trochu se bojím té specifické slovní zásoby
To Pilda: díky za tip!

Tak nakonec nejvíc pomohla Wikipedia, našla jsem tam toho fůru.
I obrázky s popisem nástrojů, hudební teorii, slovíčka k jazzové a populární hudbě. Takže kdyby někdo pátral jako já tak odkazuji tam :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.