Help for English

Krát

 

Dobrý den, nějak to zde nemůžu najít jak to je se spojením 3krát atd. Vím, že se použije pro třeba: Byl jsem tam třikrát ..tak se za 3krát dosadí three times, ale zajímalo by mě jak to je třeba v situaci kdy si chci něco objednat.. včera jsem byl v zahraničí a chtěl jsem to použít až jsem se zarazil, protože se mi to zdálo divné řict třeba FIVE TIMES BEER ..nebo je toto dobře? Díky za odpověď :)

five beers h4e.cz/2008090806

dík a když to je nepočitatelné mléko takže třeba.. three milk?

ne, nemůžete mít číslo (kromě jedničky) a za tím jednotné číslo.

Pak musíte počítat lahve, krabice, sklenice apod. např. THREE GLASSES OF MILK.

Super! To jsem chtěl slyšet :) děkuji moc

Ahoj, mohli byste mi prosim poradit, jak se rekne napr.: U nas v CR je jidlo trikrat levnejsi nez v UK? nevim presne jak formulovat “trikrat levnejsi”, dekuji

three times cheaper

Plánuji článek… (o násobných číslovkách)

já říkám: three times as cheaper …je to správně?

ne, THREE TIMES AS + přídavné jméno, tedy např. THREE TIMES AS EXPENSIVE, THREE TIMES AS MUCH… a nebo THREE TIMES MORE EXPENSIVE , THREE TIMES MORE.

Akorát z toho není poznat, jestli THREE TIMES AS MUCH nebo THREE TIMES MORE je to samé nebo ne, každý to chápe jinak. Někdo říká, že THREE TIMES AS MUCH je 300% a THREE TIMES MORE je 400%.

jasné, chtěl jsem napsat cheap, ale upsal jsem se …díky :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

ne, THREE TIMES AS + přídavné jméno, tedy např. THREE TIMES AS EXPENSIVE, THREE TIMES AS MUCH… a nebo THREE TIMES MORE EXPENSIVE , THREE TIMES MORE.

Akorát z toho není poznat, jestli THREE TIMES AS MUCH nebo THREE TIMES MORE je to samé nebo ne, každý to chápe jinak. Někdo říká, že THREE TIMES AS MUCH je 300% a THREE TIMES MORE je 400%.

To bude stejný problém jako 1× tolik versus 2× tolik. :-)

Jak by se prosim prelozilo “krat”, kdyz pocitam treba cenu a nahlas to pocitam, napr. “Vysledna cena za 13 zidli a 5 stolu, to mame 13 krat 250 plus 5 krat 400 = 5250”? “Times” mi tam nejak nesedi, “multiplied by” uz vubec ne, protoze to je moc dlouhy a nic dalsiho me nenapada… Predem diky.

Mne tam to TIMES vo význame krát (= matematická operácia) sedí 

Two times two equals four (2 x 2 = 4).

Myslím si, že by ste to mohli aplikovať na vašu situáciu a nič by ste tým nepokazili.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.