Help for English

BUSINESS ENGLISH - Introduction

INTERMEDIATE Vydáno dne 04.01.2009

Úvod k našemu novému kurzu obchodní angličtiny.Course Map (mapa kurzu)

Business English

INTRODUCTION

Tímto článkem začíná na stránkách Help for English nový projekt a to kurz obchodní angličtiny pod názvem Business English, který si klade za cíl seznámit vás s obraty, které pro vás mohou být užitečné jak v práci, tak třeba při hledání nového zaměstnání.

Budete se zde učit nová slovíčka, fráze a vazby, popřípadě oživovat již dávno zapomenuté. Nebudou chybět témata jako životopis, pracovní inzerát, obchodní dopisy, e-maily, telefonáty, pohovory, prezentace, grafy, jednání, obchodní zkratky, řešení problémů a stížností apod. Také nezapomeneme na ‘lehčí’ témata jako jsou například služební cesta, pobyt v hotelu, nebo večeře v restauraci.

Úroveň bude pre-intermediateintermediate, takže se budeme soustřeďovat na pojmy, které zvládnou (nebo by měli zvládnout) středně pokročilí studenti. To však neznamená, že by zde nenašli praktické obraty i pokročilí studenti. Na druhou stranu tato úroveň již předpokládá určitou znalost angličtiny, proto zde nenaleznete kompletní překlad celého textu, jen částí, které jsou důležité z pohledu obchodní angličtiny.

Forma bude trochu netradiční. V první lekci se seznámíme s Michaelem Skodou, který vás bude provázet většinou článků. Michael byl nucen opustit současné zaměstnání a hledá si novou práci. Jelikož si chce také zdokonalit znalost angličtiny, kterou má již nyní na slušné úrovni, rozhodne se hledat práci ve Velké Británii. Jestli se mu to podaří a co ho na jeho cestě čeká, se dozvíte v příštích lekcích našeho seriálu.

struktura kurzu

Kurz bude rozdělen do lekcí tematicky zaměřených. Ke všem lekcím se pohodlně dostanete z hlavního menu, kde vás ikona odkáže na mapu kurzu. Mapu kurzu také naleznete vždy nad každý článkem v logu Business English.

Lekce budou obsahovat následující kapitoly (modré = každá lekce, černé = občasníky). První lekce bude však pouze úvodní a proto kratší.

STORYLINE

Každou lekci začneme příběhem na pokračování, kde nahlédneme do Michaelova (pracovního) soukromí a zjistíme, co je u něj nového. Text bude psán jako deník. Vždy se bude jednat jen o malý posun v ději.

WORD and PHRASE ANALYSES

V další části si pak rozebereme jednotlivá slovíčka a obraty, které budou v Michaelově úvodním příběhu podtrženy. Někdy půjde jen o překlad, jindy půjde o rozbor slova nebo obratu s dalšími příkladovými větami. Také si zmíníme i jiné vazby, které by se daly v danou situaci použít. Občas se v příkladové větě pod textem objeví důležité slovíčko, které stojí za povšimnutí a nebylo v samotném příběhu. Bude také podtrženo a hned vzápětí stručně vysvětleno.

Jelikož se v této sekci budete setkávat s velkým množstvím slovíček, která budou více či méně rozebrána, součástí mapy kurzu bude i tzv. Word Bank, kde najdete seznam všech výrazů, které byly v dané sekci rozebrány. Budou seřazeny abecedně vždy do sloupců podle čísla lekce. Budete tak mít praktický přehled o tom, kdy se které slovíčko důkladně probíralo, a budete si jej moci rychle vyhledat.

ONLINE VOCABULARY

Po kapitole slovních rozborů najdete v mapě kurzu v každé lekci také část Online Vocabulary, která vám připomene nejužitečnější slovíčka této lekce a budete si moci online otestovat, zda si je pamatujete správně.

TIPS and TRICKS

V této části se zaměříme na konkrétní téma dané kapitoly a zmíníme si jednoduché tipy. Například si řekneme, jak by měl vypadat inzerát nabízející práci, jak obchodní dopis, nebo třeba co vše by měl obsahovat správný životopis.

TESTS and QUIZZES

V každé lekci naleznete většinou čtyři testy. Po kapitole WORD and PHRASE ANALYSES naleznete WORD QUIZ A (jednodušší) a WORD QUIZ B (pokročilejší), ve kterých si otestujete slovíčka a vazby ze slovních rozborů.

Na konci každé lekce pak naleznete další dva testy – jednodušší TEST A (úroveň pre-intermediate, nebo intermediate) a pokročilejší TEST B (úroveň intermediate, nebo upper-intermediate). Budete si v nich moci různými způsoby procvičit, co jste se již s Michaelem naučili.

SUMMARY TEST

Vždy po pěti lekcích naleznete souhrnné testy shrnující již probraná slovíčka a vazby. I zde budou vždy testy dva (test A – jednodušší / test B – pokročilejší)

BOOK REVIEW

Jako občasník naleznete v kurzu také recenze učebnic, cvičebnic a slovníků, které jsou zaměřeny na obchodní angličtinu.


Doufáme, že se díky tomuto projektu budete lépe orientovat v anglické pracovní problematice, nebo si prostě jen ujasníte i oživíte praktické obraty obchodní angličtiny. Pochopitelně budeme rádi za jakékoli připomínky, nápady či náměty, jak tento kurz ještě zlepšit.Online angličtina od autorů Help for English!

Bezkonkurenční online angličtina za 169 Kč měsíčně.
Přečtěte si více informací nebo si ji hned zdarma vyzkoušejte.

Pokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

Informace o zkouškách BEC

BEC – Business English Certificates – Informace o mezinárodně uznávaných zkouškách z obchodní angličtiny.
INTERMEDIATE

Business English Test 4

Potřebujete pro svoji práci obchodní angličtinu? Připravujete se na přijímací zkoušky na ekonomický obor VŠ? Potom je tento test určen vám.

INTERMEDIATE

Business English Test 2

Potřebujete pro svoji práci obchodní angličtinu? Připravujete se na přijímací zkoušky na ekonomický obor VŠ? Potom je tento test určen vám.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno BUSINESS ENGLISH - Introduction 37 51631 Od klarousek poslední příspěvek
před 13 lety