Help for English

Oxford Bookworms LEVEL TESTS

ALL LEVELS Vydáno dne 20.11.2010

Chcete začít se zjednodušenou četbou a váháte, kterou úroveň si pořídit? Vydavatelství Oxford nabízí na svých stránkách jednoduché rozřazovací testy.
Pokud si chcete zlepšit znalosti angličtiny, určitě existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Kromě učení se ve škole a kurzů jde i o samostudium a jeho součástí by určitě mělo být čtení knih v angličtině.

Pochopitelně si začátečník nebo středně pokročilý student nemůže koupit jakoukoli knihu, protože by pro něj byla příliš obtížná. Proto různá nakladatelství již dlouho nabízí zjednodušenou četbu, tzv. graded readers.

Co to přesně znamená, si můžete přečíst v samostatném článku.

V kostce jde o knihy psané zjednodušenou angličtinou, které jsou rozděleny do několika úrovní podle obtížnosti. A právě zde mívají studenti občas problém. Neví, kterou úroveň zvolit.

Nakladatelství Oxford, které vydává řadu zjednodušených knih pod názvem Bookworms , nabízí na svých stránkách několik testů, díky kterým budete mít lepší představu, po které úrovni knih sáhnout.

Princip je velice jednoduchý. K dispozici je celkem sedm úrovní obtížnosti. Ač možná nevíte, kam se přesně zařadit, určitě to tušíte alespoň přibližně. Kliknete tedy na úroveň, která je vám nejbližší a otevře se vám stránka se dvěma testy.

Vyberte si test 1 nebo 2 a zobrazí se vám text, kde musíte doplnit chybějící slova vždy z nabídky čtyř možností. V testu musíte dosadit celkem 30 slovíček (v nejnižší úrovni pak 20).

Pokud máte 80% až 95% správných odpovědí, vybraná úroveň by měla odpovídat vašim znalostem. Pro potvrzení si můžete zkusit i druhý test stejné úrovně.

Pokud jste však měli méně než 80%, je třeba zvolit úroveň nižší.

Pokud jste měli více než 95%, zvolte naopak úroveň vyšší.

 

Nyní už máte určitě lepší představu, kterou úroveň řady Bookworms zvolit. Zde je pak tabulka s úrovněmi a počty slov:

 

 

A z jakých knih této řady můžete vybírat? Zde jsou odkazy na katalogy jednotlivých úrovní obchodu EnglishBooks.cz:

 

Můžete určitě sáhnout i po zjednodušené četbě jiných nakladatelství. Jejich úrovně jsou však sestaveny trochu jinak, proto berte tabulku pouze jako orientační.

Katalog všech knih pak naleznete zde: EnglishBooks.czPokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

Zjednodušená četba

Co je to „zjednodušená četba“ a jaký má přínos pro studium angličtiny?
ALL LEVELS

Penguin Readers (zjednodušená četba)

Recenze projektu PENGUIN READERS s knihami se zjednodušenou četbou společně s webovými stránkami, kde najdete další doplňkové materiály. Jsou vhodné jak pro studenty, tak pro učitele.
ALL LEVELS

Three Men in a Boat (Black Cat Publishing)

Mírně pokročilí studenti (PET B1.2), hledáte zábavný příběh, ale chcete se u toho i aktivně učit? Kniha Tři muži ve člunu od britského autora Jerome K. Jerome ve zjednodušené verzi je přesně pro vás.
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Oxford Bookworms LEVEL TESTS 21 23076 Od mhmm poslední příspěvek
před 3 lety