Help for English

type/write

 

tohle se chci zeptat už dlouho.
Jde mi o sloveso PSÁT . V češtině se nerozlišuje jestli jde o psaní na klávesnici, psacím stroji nebo tužkou , ale v angličtině je – type and write-
Můžu i v angličtině použít write /wrote i když jde o psaní prostřednictvím klávesnice ?

ano, TYPE je tzv. hyponymum slove WRITE, tedy WRITE je jakoby velká množina všeho možného psaní, do které spadá např. TYPE, nebo HANDWRITE, SCRIBBLE apod.

Děkuji, doufal jsem že to tak je.
Podle „google checking“ na fráze
„I typed an email“
„I wrote an email“
To vypadá že první příklad je špatně.
připadá mi že type se používá pro kratké „vstupy“ typu log-in nebo password a write pro delší souvislejší texty…
je to tak ?

P.S. scribble , pěkný slovo … 8-)

WRITE je prostě to, že se někdo dorozumívá psanou formou. TYPE je prostě to, že ten text ťuká do klávesnice. Je jedno, jak je to dlouhé. Když píšete e-mail, je jasné, že to je na klávesnici, proto se to tak neříká. Když vám ale učitel řekne, že chce esej, a chce ji napsanou na počítači, řekne vám, že to chce ‚TYPED‘ – tady naťukané, ne naškrábané.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.