Help for English

Proc v teto vete neni WHAT?

 

There is something I see in you
Je tu něco, co v tobě vidím

Pls muzete mi z tohohle vytahu z textu pisne decode od paramore vysvetli proč vprostred te vety neni WHAT

Jakoze:
There is something WHAT i see in you.

Po „something“ a podobných složeninách (anything, apod.) se nikdy nepoužívá WHAT, ale THAT (to musíte vstřebat jako fakt :-)). Zde se ovšem jedná o vedlejší větu vztažnou, kde zájmeno THAT nenahrazuje podmět, ale předmět a tedy se může vynechat. Podmět tady této věty vedlejší je „I“.
Zájmeno THAT by např. nešlo vynechat ve větě: „There is something that is growing inside me.“ Tady je THAT jako podmět věty vedlejší a ten zde musí být zachován.
Pokud se v něčem mýlím, věřím, že vám někdo jiný poskytne ještě lepší informace. Jinak, mrkněte na článek o vztažných větách :-)

Moc dekuji za obohacujici odpoved, jste jeden z mala lidi zde, ktery to vysvetli podrobne a skvele… myslim ze uz jsem to nekdy cetl ale ta moje hlava :-) …Jeste jedou moc dekuju

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.