Help for English

Členy v angličtině (cvičení #1)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (cvičení 1)

 

Chybné fungování pod Operou 9.02

Používám Operu 9.02 a některé rozbalovací políčka ve cvičení nejdou rozbalit. Vypádá to tak, že když najedu na určitý text, tak se změní kurzor na ruku s ukozováčkem a část té věty je celá žlutá.

Ve Firefoxu mi to jde normálně.

Já jedna chyba. „He is — policeman“. Teď alespoň vím že profese je s neurčitým členem…

Super web… Postupně projíždím celou gramatiku.. tedy zatím jen ELEMENTARY…

Moc diky opravdu si Vasich stranek uzivam. A zduvodnovani proc jsem udelala chybu (y) je pro mne hodne napomocne. :-)

bez chyby :-D

sice bez chyby, ale

zato nevím, jeslti: pracuje jako učitel na základní škole je – He works as a teacher at primary school nebo in a primary school? Nebo nějak jinak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od avorecuk vložený před 16 lety

sice bez chyby, ale

zato nevím, jeslti: pracuje jako učitel na základní škole je – He works as a teacher at primary school nebo in a primary school? Nebo nějak jinak?

Re: sice bez chyby, ale

AT A PRIMARY SCHOOL nebo IN A PRIMARY SCHOOL.

Jupíí, bez chyby… Akorát mi učitelka všude členy divně opravuje :-( Tak v kom je chyba ? :-D

Jedna chyba – opět nepozornost. Člen a místo an :oops:

Chci se zeptat na větu.Jim
Boyd was driving home through THE bush along a quiet Australian road.
Je to začátek příběhu.jde mi o člen. Proč je tam určitý, když pro mě je to neznámá „bush“, neměl by být neurčitý ve vztahu k mluvčímu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 15 lety

Chci se zeptat na větu.Jim
Boyd was driving home through THE bush along a quiet Australian road.
Je to začátek příběhu.jde mi o člen. Proč je tam určitý, když pro mě je to neznámá „bush“, neměl by být neurčitý ve vztahu k mluvčímu?

Re:

u krajinných prvků se používá určitý člen, i když je nijak nespecifikujete.

Stejně tak je např. HE DROWNED IN THE RIVER.
WE WENT TO THE MOUNTAINS.
HE GOT LOST IN THE WOODS.
WE WENT SWIMMING IN THE SEA.

atd atd.

aha, děkuji. takže třeba také- we spent our holiday by the sea?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 15 lety

aha, děkuji. takže třeba také- we spent our holiday by the sea?

Re:

Ano, přesně tak.

Re: Re: Chybné fungování NEJEN pod Operou 9.02

Testy jsme původně optimalizovali pro IE, Firefox, Mozilla a Opera. S novým prohlížečem občas přijdou problémy, na optimalizaci pro CHROME pracujeme.

Bez chyby

Test mám bez chyby, přitom mám otázku. V té první větě:" This is my friend Josh." Se člen nedává protože je tam to zájmeno?

Re: Bez chyby

ano, je tam MY, což není ve skutečnosti zájmeno, ale také determinátor. Mezi determinátory patří i členy, číslovky apod. Kombinace členu a přivlastňovacího MY, YOUR apod. není přípustná.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.