Help for English

Intermediate Tenses #1

Komentáře k článku: Intermediate Tenses 1

 

Predmet u NEED

V otazce cislo 3 – nemel by po need nasledovat jeste nejaky predmet (I need IT, ONE, THE TOWEL…right now?) Je docela dost pravdepodobne, ze ne, ale neda mi to spat… :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Methyloranž vložený před 17 lety

Predmet u NEED

V otazce cislo 3 – nemel by po need nasledovat jeste nejaky predmet (I need IT, ONE, THE TOWEL…right now?) Je docela dost pravdepodobne, ze ne, ale neda mi to spat… :oops:

Re: Predmet u NEED

Už můžete klidně spát, IT opravdu nějakým záhadným způsobem vypadlo. Už jsem to ale napravil.

V mých hodinách angličtiny moc neprobíráme gramatiku, takže jí lovím u vás. tento testík mi zase pomohl o trochu více pochopit mojí samouku předpřítomného času. Díky a ahoj

Předminulý čas?

Pořád se mi do té šesté věty cpe předminulý čas, ale myslím, že tomu rozumím. Bylo by možno předminulý čas použít v tomto kontextu: I had never liked the band until (before) I visited their concert last night. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Předminulý čas?

Pořád se mi do té šesté věty cpe předminulý čas, ale myslím, že tomu rozumím. Bylo by možno předminulý čas použít v tomto kontextu: I had never liked the band until (before) I visited their concert last night. Děkuji

Re: Předminulý čas?

No, použít se tam může, ale je to poměrně zbytečné. Věta říká, že v minulosti se mi ten koncert nikdy nelíbil a potom říká, kdy tento názor skončil, takže nelíbila se mi ta skupina, a pak se to změnilo. Není tedy důvod používat předminulý čas.

Spojka BEFORE tady není nejvhodnější, říkáte, že na tom koncertu se to změnilo, tedy neměl jsem je nikdy rád DO TÉ DOBY. Nicméně s BEFORE by předminulý čas byl lépe použitelný, tam bychom mluvili o ději, který byl PŘED jiným dějem v minulosti.

Mám takový problémek. Hned do první věty „What do you think of our new biology teacher?“ se mi neustále podvědomě rve místo of about. Mohlo by být „What do you think about our new biology teacher?“ nebo je to hloupost?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pajule123 vložený před 14 lety

Mám takový problémek. Hned do první věty „What do you think of our new biology teacher?“ se mi neustále podvědomě rve místo of about. Mohlo by být „What do you think about our new biology teacher?“ nebo je to hloupost?

Re:

Obojí je OK, obojí se používá.

Re: Re:

Děkuji moc :).

zmatek

otázka 10. Dál jsem going to. A je to špatně, přece going to znamená, že je to jasné a naplanované. Tak se to psalo v článku will X going to. Jsem zase zmaten :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

zmatek

otázka 10. Dál jsem going to. A je to špatně, přece going to znamená, že je to jasné a naplanované. Tak se to psalo v článku will X going to. Jsem zase zmaten :)

Re: zmatek

are going to play – je to jen naplánované, můžeme jakkoliv měnit
are playing – je to naplánované a už zařízené, nebudem to měnit, protože máme např. zabukovaný kurt apod.

Jej, bez chyby, děkuji za další skvělý test:)

O:-)

Dobrý den, mám dotaz ohledně 2. otázky, respektive jí podobné: “Movies ________ more and more expensive. The last James Bond movie cost millions of dollars.” Správně jsem doplnil are becoming – probíhající změna. Ve škole jsme dostali test s větou “buying a house nowadays is becoming/becomes more and more expensive.” Učitelka nám ale jako správnou odpověď označila becomes, ale mě se tam is becoming hodí více. Jak to tedy je? Děkuji.

IS BECOMING je správně. BECOMES je špatně.

Děkuji za odpověď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.