Help for English

pomoc!pls!pomoc a dalsi v anglickém jazyce a atd.

 

:?: :?: :?: :?: :?: :?: pomoc!pls!pomoc a dalsi v anglickém jazyce a atd.

dobrý den,mám doplnovat slovíčka,ale i když sem se gramatiku naučila mám v tom guláš,poradte prosím!
plase do not to buy..........­......(doplni­la jsem any má tam ale být some-proč?vždyt do not-je zápor) sugar.
ale zase : Dont ask ........tam má být any??? famous sportsman.
.......... birds cannot fly(ale zase tam je not!)ja sem dala any ale -some!
....... tells me this is not the correct wedding…(dala bych anything vždyt tam je not!)
Tommorow i will take you… dala bych anywhere you have NEVER been before.ale má tam být some-prosím pomozte m-budu hrozne vdecná!!!!!!§§ :?:

Můžu Vás poprosit dát to do nějaké formy, která by byla přehledná. Takhle se opravdu špatně orientuje, kde končí zadání, kde začínáte Vy atd.

Nicméně pokud bylo v zadání please do not to buy, tak v tom máte guláš nejen Vy, ale i autor příkladů…

A potom, kdo tvrdí, že please do not buy any sugar je špatně?

Pak píšete:
.......... birds cannot fly(ale zase tam je not!)ja sem dala any ale -some!

Rád bych pomohl, ale v tomto se opravdu nějak nemohu vyznat…

Stejně jako zde:

....... tells me this is not the correct wedding…(dala bych anything vždyt tam je not!)

Poslední věta:
Tomorrow I will take you somewhere you have never been before.

Zítra tě vezmu NĚKAM, kde jsi nikdy nebyl…ty jsi sice nikdy nebyl, ale ta první část věty je přece kladná: zítra tě vezmu někam…

BTW, tomorrow má dvě R a ne dvě M

mám ještě jeden dotaz-ing,takže když mám třeba větu I like shopping.tak my jsme se ale učili ,že tam musím být jakoby člen-takže i am like shopping??????????? **** ****

Ach jo. Člen je A / AN / THE.
Vy jste do té věty dosadila AM…

I like shopping = mám rád nakupování
I am like shopping je nesmysl…

A když už jsme u toho… nějak jste zapomněla upřesnit Váš předešlý dotaz…

moc Vám děkuju,ted jsme měla doučko z ajiny takže mi to vysvětlila.
(vždy jak tam byly ty tečky,tak tam se měělo něco doplnit)
a mohla bych ještě jeden dotazek:jak poznám že je to počitatelné nebo nepočitatelné podstatná jména,docela to chápu,ale kydž mám např. dort tak to je nepočitatelné počitatelné nebo oboje?protože nam učitelka dává abysme to vedla toho cake napsali.protože můžu říct 1,2,3,4,100 d­ortů,ale zase jsme si to psala pod nadpis -jak počítat nepočitatelná podstatná jména jako např. a piece of cake.Nebo taková pizza-stejný případ.......­........
a vonavka- to je počitatelné? ,že např. 1 parfume
2parfumes....­.........
děkuju

Různá podstatná jména mohou být počitatelná i nepočitatelná, podle toho, jestli je vnímáte jako hmotu nebo jako konkrétní počitatelnou věc…

a cake = koláč/dort
a piece of cake = kousek dortu (který vám dají jako zákusek v restauraci)
pErfume – může být countable i uncountable
a flask of perfume – tady je nepoč.
I bought three perfumes = tři lahvičky, tady je to countable

dobry den,ted jsem měla přeložit větu: v lednici je 5lahví coca-coly.ja jsem přeložila :there is 5 bottles of coca-cola,protože my jsme se učili že když je tam JE,tak tam bude is,akdyž tam je JSOU TAK TAM BUDE ARE.MÁ TO NĚJAKOU SPOJITOST S POČ.NEBO NEPOČITATELNÝMI JMÉNY????stejně jako věta-Je tam někdo?-is anybody there ,a také tam je is 8-) ,děkuju :-(

V češtině je sice ‚tam je 5 lahví‘, ale lahve jsou v mn.č., proto ‚there are 5 bottles‘ – přece neřeknete ‚5 bottles is…‘, ale ‚5 bottles are‘

To co jste se učila není úplně přesně interpretováno.
Ano, je pravda, že JE=IS / JSOU=ARE, ale nesmíte se opírat o češtinu, ale o to, zda je to podst.jm. v j.č. nebo v mn.č.

Je tam někdo = Is anybody there
Tady je to stejné jako v češtině, ale z toho nemůžete vycházet obecně…
řeknete totiž ‚somebody / anybody / nobody is‘, nikoli are…

S počitatelností a nepočitatelností to pochopitelně také souvisí, ale ve Vašcih případech ne…

there is a book = tam je kniha
there are 5 books = tam je 5 knih (knih=mn.č. proto ARE)
thete is some water = tam je voda

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jak se nazývají slovní spojení, jako jsou např.: wake up; look out; hang on; get out; break down; move on, atd. Je zde na tyto slovní spojení nějaké cvičení, nebo slovní zásoba? Tohle byl vždy můj problém a pořádně nevím, kde se to naučit. Tyto spojení se používají snad všude a je jich podle mě strašně moc. Navíc při spojení jednoho slova s jinou příponou, znamená celek vždy něco jiného.. Je to zkrátka zmatek:-) Díky moc za odpověď…

to jsou frázová slovesa, prosím :D

dobrý den,kdyz mám větu v přítomném čase:What is the temperature?tak minulý čas je : What was the temperature? ?
a ještě věta: přít.čas-the temperature will reach… =teplota DOSÁHNE ,
minulý čas- THe temperature was reach … degrees Celsius Above/below zero.
budoucí čas-The temperature was reach .............­........
je to tak správně?děkuju

what was the temperature? je správně.
The temperature will reach – je budoucí čas
The temperature reached – je minulý čas

dobrý den,měla bzch jeden dotaz ,věta?Až dokončím domácí ukol,pujdu ven s přáteli.- After I finish homework,i will go with friends out.
Podle učitele to ale mělo být:After I finish homework,i will go OUT WITH FRIENDS. JAKTO?
JÁ BYCH TO URČLA TAKTO: PUJDU/ VEN /S PŘÁTELI /
sloveso/místo/zpu­sob-jak? s přáteli
takže to ale jde za sebou? osoba-sloveso-předmět-zpusob-misto-čas
prosim odpověd,dík

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.