Help for English

Celtic Music

Komentáře k článku: Celtic Music

 

Re: Celtic Music

Už ano.

fajn článek

:-)

Celtic music

Mám moc ráda keltskou hudbu. Připomnělo mi to můj pobyt v Irsku, kde tahle hudba byla slyšet téměř na každém kroku…
Díky za pěkný článek. :-)

Beautiful!!!

Moc pěkný článek (i ukázka). Pokud máte rádi tento styl, poslechněte si také skupinu „Dubliners“ – je to asi 5 staříků a jsou moc dobří:-)

Pěkné

Moc hezký typ hudby. Nevíte kde bych si jí mohla stáhnout(nebo aspoň poslechnout) víc?

Máire Brennan

Irské jméno „Máire“ se nepíše „Maíre“, ale „Máire“ :-) Možná někde bylo napsáno jinak, oni Irové, kteří většinou neumí moc irsky, na ty čárky nedávají extra pozor a strkají je, kam je napadne 8-) Jinak pěkný článek :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivana vložený před 16 lety

Máire Brennan

Irské jméno „Máire“ se nepíše „Maíre“, ale „Máire“ :-) Možná někde bylo napsáno jinak, oni Irové, kteří většinou neumí moc irsky, na ty čárky nedávají extra pozor a strkají je, kam je napadne 8-) Jinak pěkný článek :-)

Re: Máire Brennan

Máte pravdu, je to Máire. Mám to i na CD. Opravím.

výslovnost

Celtic Glasgow se tuším vyslovuje „seltik“. Je to skotská výslovnost tohoto slova? Opravte si prosím v úvodu máme napsáno /read keltick/, podle mě by to mělo být jen „keltik“, tedy bez toho přebytečného c. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

výslovnost

Celtic Glasgow se tuším vyslovuje „seltik“. Je to skotská výslovnost tohoto slova? Opravte si prosím v úvodu máme napsáno /read keltick/, podle mě by to mělo být jen „keltik“, tedy bez toho přebytečného c. Děkuji

Re: výslovnost

ANo, Celtic United se čte skutečně SELTIK. Jde o to, že si angličani toto slovíčko už víceméně poangličtili. Původní výslovnost slova je však KELTIK, nejedná se totiž o původní anglické slovo. Ve slovníku ale najdete většinou obě možnosti.

Re:

Stažení bohužel umožnit nemůžeme, máme od skupiny solení pouze pro online přehrávání.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.