Help for English

Articles: Place Names #1

Komentáře k článku: Articles: Place Names 1

 

Diky za tento test je dobry. Prosla jsem ho dvakrat, poprve jsem mela asi dve otazky dobre a po druhe jsem mela jednu spatne. Tak to je pro mne opravdu zabava takhle studovat.Diky, diky, diky !!! :-D

hodnocení

Prosím, nebylo by možné tu taky udělat procentuální hodnocení, jako to má většina testů Intermediate? Je to přehledné a rychlé. Takto, když navíc nejsou věty očíslované, se nemůžu těch červenáých koleček dopočítat :-D :-D

Tak tohle byl propadák. U obou testů na vlastní jména jsem zvládla tak tři dobře. Nevím proč zrovna tohle se tak těžko pamatuje. Jen víc takových testů!! To procentuální hodnocení by bylo fajn.

Panamský průplav

Měl bych otázku na Panamský průplav. Je to stavba s vlastním jménem (bylo to vystavěno lidmi) – tedy bez členu a zároveň se jedná o „průplav“ – tedy se členem. Co má přednost?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vosecek vložený před 16 lety

Panamský průplav

Měl bych otázku na Panamský průplav. Je to stavba s vlastním jménem (bylo to vystavěno lidmi) – tedy bez členu a zároveň se jedná o „průplav“ – tedy se členem. Co má přednost?

Re: Panamský průplav

Bez členu bývají stavby začínající jménem člověka.
I kanálů a průplavů členy jsou obecně, THE PANAMA CANAL je se členem.

Napred jsem se za sve 3 chyby stydel, ale podle komentaru jsem spis svetla vyjimka :D

člen u universit

Dost dobrý test, ale měla bych poznámku k následující větě: He went to study at Harvard University. Je u ní vysvětlení, že u universit se člen nepoužívá, což není tak docela pravda, protože ve spojení „the University of Harvard“ určitý člen je.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od suntea vložený před 15 lety

člen u universit

Dost dobrý test, ale měla bych poznámku k následující větě: He went to study at Harvard University. Je u ní vysvětlení, že u universit se člen nepoužívá, což není tak docela pravda, protože ve spojení „the University of Harvard“ určitý člen je.

Re: člen u universit

Ano, to je pravda, píšu o tom v článku, ke kterému tento test vlastně patří. Člen se VŽDY píse, když se jedná o tuto strukturu, nehledě na to, zda se jedná o univerzitu, město, stát apod.

The University of Harvard
The City of New York
The Republic of Ireland
The Isle of Man

atd atd.

Re:

Ale ano, to by ale znamenalo, že šel studovat KAM? Na Harvard. Když ale vezmete vazbu STUDY AT HARVARD – studovat NA HARVARDU, a před to dáte jen vazbu, že tuto činnost šel dělat, bude tam AT. Je to jedno, lepší je AT.

Jen pro informaci, každá otázka je zde 2×, což ve finále je jedno.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.