Help for English

Intermediate Prepositions #2

Komentáře k článku: Intermediate Prepositions 2

 

Ach

Mam len 60 %, ale este stale viac ako priemer.

ashamed

No mam jednu chybu, ashamed for, a ve vykladovem slovniku jsem opravdu nasel, ze je mozna pouze varianta ashamed OF jak je uvedeno zde. Zvlastni je, ze ve slovniku na seznamu.cz jsou uvedeny obě varianty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od iriver vložený před 17 lety

ashamed

No mam jednu chybu, ashamed for, a ve vykladovem slovniku jsem opravdu nasel, ze je mozna pouze varianta ashamed OF jak je uvedeno zde. Zvlastni je, ze ve slovniku na seznamu.cz jsou uvedeny obě varianty.

Re: ashamed

no a po precteni prispevku vyse jsem zjistil, ze uz tu tenhle problem resen je, takze se omlouvam za podobne vlakno

fascinated,asha­med

V Macmillan Eng.Dict.for Advanced je u příd.jm. FASCINATED uvedeno BY/WITH. Měly by tedy být možné obě možnosti.
ASHAMED OF jsem měl špatně, ale ve Velkém angl./č. slovníku od Fronka je také kromě ASHAMED OF uvedeno BE ASHAMED ABOUT STH – stydět se kvůli čemu. Je to správně,nebo to mám škrtnout?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jarda vložený před 15 lety

fascinated,asha­med

V Macmillan Eng.Dict.for Advanced je u příd.jm. FASCINATED uvedeno BY/WITH. Měly by tedy být možné obě možnosti.
ASHAMED OF jsem měl špatně, ale ve Velkém angl./č. slovníku od Fronka je také kromě ASHAMED OF uvedeno BE ASHAMED ABOUT STH – stydět se kvůli čemu. Je to správně,nebo to mám škrtnout?

Re: fascinated,ashamed

ASHAMED znám jen s OF, s ABOUT jsem to nikdy neslyšel. Ale že by se Fronek pletl, to nevím.
FASCINATED – máte pravdu, opravím.

Re: Re: fascinated,ashamed

Len pre zaujimavost:
Ja som tiez zvolil moznost ASHAMED ABOUT aj ked som si bol vedomy moznosti s OF. A to len preto, ze som nedavno videl 1.cast 3 serie StarTrek: Voyager – Scorpion, kde tuto moznost pouzil first officer Chakotay:
„It's nothing to be ashamed about.“ Takze zrejme hovorovo sa to niekde pouziva aj takto. Autority ako Oxford, Cambridge a spol, ale jednoznacne pripustaju iba ASHAMED OF.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.