Help for English

Miscellaneous Vocabulary Test #1

Komentáře k článku: Miscellaneous Vocabulary Test 1

 

nice one

Juchů, žádný squirell pšeky ani nic podobnýho mě nedostane :--))) 8-)

Otázka

Zdravím, nerozumím moc gramatice u 8 –

It's time you settled down.

Proč je tam minulej čas? Umím používat It's time for you to settle down, tuhle gram. konstrukci neznám.

odpověď

TAk to znám i já :--) Je nevyšší čas něco udělat, např. je nejvyšší čas, abychom šli…minulý čas se zde používá u spojení s ´it´s (high) time´ pro zdůraznění naléhavosti situace. It is going to rain. It´s time we built up the tent. (Bude pršet, měli bychom co nejrychlejc postavit stan.)

7. otázka

90 percent…Ale „win a fortune“ sa tiež používa, či nie?

100%…hurá

Re: 7. otázka

Ano, můžete vyhrát jmění, ale nemůžete ho vyhrát v nemovitostech, na nemovitostech ho můžete jen vydělat, tedy dle mého názoru. You can WIN A FORTUNE in lottery…

Re: nerozumiem

sloveso CLING, minulý čas a minulé příčestí je CLUNG

Re: dotaz

Vždyť je ti 35, proboha!

Hodne slov jsem nerozumel ale i tak 90%

Me vs. I

Ahojky, proč je v 6. větě „Me and my girlfriend…“ předmětový tvar zájmena já (tedy „me“)? Je to přeci podmět, není to lepší s „I“? Díkas

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Stani vložený před 17 lety

Me vs. I

Ahojky, proč je v 6. větě „Me and my girlfriend…“ předmětový tvar zájmena já (tedy „me“)? Je to přeci podmět, není to lepší s „I“? Díkas

Re: Me vs. I

Ne, takto se to skutečně používá:

Me and my friends …
My friends and I …

hurááááááááááááá

100%

Aspoň něco :) 90% Make a fortune mě dostalo…

Re: BR vs US

doporučoval bych to tady akorát prolízt, p. Vít sám preferuje americkou angličtinu. A věnuje se i anglické.

Re: Zdvorilost

Máme tu o tom článek :

h4e.cz/2009081803

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.