Help for English

Cooking

Komentáře k článku: Cooking

 

good

Dobra pomucka pro zacatecniky.Dik.Jen tak dal. :-)

Blend?

Přiznám se že moc anglicky neumím a ani vaření není má silná stránka ale: nemělo by u „blend“ být také (s)míchat / (s)mísit? Podle mě je míchání trochu jiný proces než mixování. Např. míchat alkoholické nápoje, druhy kávy/čaje nebo třeba koření (nebo taky barvy).

Chvalim a moc. :-) Take jsem se sbalila a odletela do Anglie. Prestoze jsem se ucila anglictinu ve skole, poradne tu s ni valcim a tyto stranky mi moc pomahaji. Jen tak dal. :-)

zdravim:)

Jak se rekne zavarit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Heaven vložený před 16 lety

zdravim:)

Jak se rekne zavarit?

Re: zdravim:)

Obecné slovo pro konzervování ovoce či čehokoliv je PRESERVE. Když zavařujete do zavařovacích sklenic, je pro to sloveso vytvořené z podstatného jména ‚sklenice‘, tedy JAR. Zavařované ovoce je potom JARRED FRUIT. Když je to v plechovkách, je to slovo CAN, tedy CANNED FRUIT. Když je to v lahvích, je to BOTTLE, tedy např. BOTTLED sth apod.

Když je to nakládané, jako např. okurky, cibulka apod, je to sloveso PICKLE, tedy např. PICKLED ONIONS apod.

Re: Re: zdravim:)

Moc děkuji za tyto informace. Stále jsem někde hledala, jak se řekne zavařovat ovoce, až jsem to objevila úplně náhodou zde.

gratuluji, naprosto úžasné, perfektní

Nejlepší ANGL. co jem zatím na internetu našel, jak pro pokročilé tak i absolutní začátečníky, kteří se mohou posunout opravdu velkým krokem vpřed…mohu pouze doporučit ostatním :-))
(S)

Dobrý den,

jak by se prosím přeložilo: opákat špekáčky? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AGNELLE vložený před 8 lety

Dobrý den,

jak by se prosím přeložilo: opákat špekáčky? Děkuji

roast (the) sausages

Takže i když se špekáček napichne na klacek a opéká se nad ohněm, pořád je to roast? Tak děkuji :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AGNELLE vložený před 8 lety

Takže i když se špekáček napichne na klacek a opéká se nad ohněm, pořád je to roast? Tak děkuji :)

Ano. Slovník definuje ROAST takto:
"to cook food, especially meat, without liquid in an oven or over a fire.

http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…lish/roast_1?…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.