Help for English

Osobní a přivlastňovací zájmena #2

Komentáře k článku: Osobní a přivlastňovací zájmena 2

 

Rozdíl

Když píšete o těch slovech které se vyslovují podobně, nedá mi to abych se nezeptal jaký je rozdíl mezi výslovnosti slova No jako „Ne“ a slovem Knowjako vědět,znát ?

Jsou to slova které mi znějí úplně stejně ale význam mají absolutně protichudný, což může být někdy problém…

Re: Rozdíl

NO a KNOW se samozřejmě vyslovují 100% stejně.
a taky WRITE a RIGHT
nebo WHICH a WITCH
atd. atd.

Jedná se o tzv. homofony, slova, která se jinak píší, mají jiný význam, ale úplně stejně znějí. Angličtina jich má opravdu mnoho.

Tak jak mám potom vědět, jestli dotyčný řekl „já ne“, nebo „já vím“ viz> I know :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ppooler vložený před 17 lety

Tak jak mám potom vědět, jestli dotyčný řekl „já ne“, nebo „já vím“ viz> I know :?

Re:

Protože ‚já ne‘ se neřekne I NO, ale např. NOT ME. Nebo I DIDN'T. I DON'T. I'M NOT apod.

I'm hungry. – I'm not.
I love pizza. – I don't.
I went home. – I didn't.

Zdravím,začínám se učit anglicky a nevím od čeho začít,můžete mi někdo prosím poradit:-))
Děkuji moc :-)

Zdravím,začínám se učit anglicky a nevím od čeho začít,můžete mi někdo prosím poradit:-))
Děkuji moc :-)

Zdravím,začínám se učit anglicky a nevím od čeho začít,můžete mi někdo prosím poradit:-))
Děkuji moc :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.