Help for English

Frázová slovesa (opakování 6-10) verze B

Komentáře k článku: Frázová slovesa (opakování 6-10) verze B

 

Pořadí frázových slov

Dobrý den, mám jeden takový nejapný dotaz. Existuje nějaký žebříček četnosti užití jednotlivých frázových sloves v anglickém, ať už psaním nebo mluveném projevu? Určitě se to liší v „hovorové“ a „spisovné“ angličtině, jen jsem se chtěl zeptat jestli je k nahlédnutí nějaké takové porovnání. Myslím, že vy to děláte výborně. Zdá se mi, že do těchto opakovacích testů zařazenuje především frázová slovesa, které se využívají častěji …, ale může to být jen můj pocit. Díky za případnou odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

Pořadí frázových slov

Dobrý den, mám jeden takový nejapný dotaz. Existuje nějaký žebříček četnosti užití jednotlivých frázových sloves v anglickém, ať už psaním nebo mluveném projevu? Určitě se to liší v „hovorové“ a „spisovné“ angličtině, jen jsem se chtěl zeptat jestli je k nahlédnutí nějaké takové porovnání. Myslím, že vy to děláte výborně. Zdá se mi, že do těchto opakovacích testů zařazenuje především frázová slovesa, které se využívají častěji …, ale může to být jen můj pocit. Díky za případnou odpověď.

Re: Pořadí frázových slov

Samozřejmě, všechny kvalitní slovníky jsou sestaveny na základě takových žebříčků. Ty jsou ale pravděpodobně veřejně nedostupné…

Ale ano, máte pravdu, do opakovacích testů se snažím dávat ty skutečně nejdůležitější vě­ci.

Re:

Záleží, co tam dělal. SHOUT AT a SHOUT TO znamená něco jiného.

Re:

kdyby to tak bylo, tak ano. Ale z toho, co je tam napsané vidíte, že to bylo jinak. Jeden na něj hulákal, nadával mu, řval na něj,a le on ho neslyšel, protože tam byl velký hluk.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.