Help for English

FCE: Use of English, part 3

Komentáře k článku: FCE: Use of English, part 3

 

stazene tvary

Kdyz odpovídám na test, jak rozpoznám jestli mám psat stažené tvary (e.g. should not nebo shouldn't)? Zajimalo by me, jestli je na to nejake pravidlo, nebo cim se to ridi. Dekuji za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartyIX vložený před 17 lety

stazene tvary

Kdyz odpovídám na test, jak rozpoznám jestli mám psat stažené tvary (e.g. should not nebo shouldn't)? Zajimalo by me, jestli je na to nejake pravidlo, nebo cim se to ridi. Dekuji za odpoved

Re: stazene tvary

Máte to vysvětlené ve vyhodnocení, dle zadání jste neměl/a měnit zadaná slova, a SHOULD na SHOULDN'T je již změna.

paneboooooze

to je strasny!! delam to podruhy a furt tricet procent. to me zabije tenhle test… :oops:

Proč neuznáváte i nestažené tvary, když se vlezu do limitu počtu slov?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od balet vložený před 17 lety

Proč neuznáváte i nestažené tvary, když se vlezu do limitu počtu slov?

Re:

Kde konkrétně myslíte?

Re: Re:

Těch případů je více, ale pro příklad otázka č.3. Pokud napíšete SHOULDN'T HAVE INSTALLED, pak vám tuto odpověď vyhodnotí jako chybnou. Pokud však použijete nezkrácený tvar, počítatč ji vyhodnotí jako správnou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od balet vložený před 17 lety

Re: Re:

Těch případů je více, ale pro příklad otázka č.3. Pokud napíšete SHOULDN'T HAVE INSTALLED, pak vám tuto odpověď vyhodnotí jako chybnou. Pokud však použijete nezkrácený tvar, počítatč ji vyhodnotí jako správnou.

Re: Re: Re:

Protože SHOULDN'T je už jiné slovo, máte použít SHOULD a tento tvar neměnit.

Tohle jsou ofic. testy a ofic. výsledky z Cambridge University. Snažil jsem se to ponechat tak, jak to mají oni.

zdravim, chtel jsem se zeptat, zda v pate vete muze byt i am afraid of being too busy diky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od k.r. vložený před 16 lety

zdravim, chtel jsem se zeptat, zda v pate vete muze byt i am afraid of being too busy diky

Re:

rozhodně ne, věta by pak znamenala, že z toho má strach, což je úplně něco jiného, než říká původní věta.

Ostuda

Tak tohle jsem těžce nezvládl – jen 40 prc.

Poprosil bych ale ještě o vysvětlení několika nejasností.

1) použil jsem "I am afraid, I have too little time to go shopping … gramaticky by to snad mělo být správně, ale asi se to takto nepoužívá.

2) bylo by přípustné otočit pořadí „make“ a „not“ ve větě – „would you mind not making so much noise“ resp. „would you mind making not so much noise“?

3)Zde je „It isn't worth cleaning …“. Je možné i zkrácení tímto způsobem „It's not (no) worth cleaning“? Já to měl úplně špatně „It no worth cleaning …“ takže se zajímám, abych měl přehled.

Děkuji

Pořád nechápu,proč mi to neuznalo:
shouldn´t have installed

Odkaz na příspěvek Příspěvek od inža vložený před 16 lety

Pořád nechápu,proč mi to neuznalo:
shouldn´t have installed

Re:

protože SHOULDN'T je myslím jiný tvar slovesa SHOULD, a v zadání máte použít jen SHOULD. Tedy tak to chápu já. V ofic. výsledcích k tomuto testu má CAMBRIDGE jen tu možnost se SHOULD NOT.

Poprosil bych o vysvětlení několika nejasností.

1) použil jsem "I am afraid, I have too little time to go shopping … gramaticky by to snad mělo být správně, ale asi se to takto nepoužívá.

2) bylo by přípustné otočit pořadí „make“ a „not“ ve větě – „would you mind not making so much noise“ resp. „would you mind making not so much noise“?

3)Zde je „It isn't worth cleaning …“. Je možné i zkrácení tímto způsobem „It's not (no) worth cleaning“?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Poprosil bych o vysvětlení několika nejasností.

1) použil jsem "I am afraid, I have too little time to go shopping … gramaticky by to snad mělo být správně, ale asi se to takto nepoužívá.

2) bylo by přípustné otočit pořadí „make“ a „not“ ve větě – „would you mind not making so much noise“ resp. „would you mind making not so much noise“?

3)Zde je „It isn't worth cleaning …“. Je možné i zkrácení tímto způsobem „It's not (no) worth cleaning“?

Děkuji

Re:

1) Tam stoprocentně nepatří ta čárka
2) Ne, tak to není to pravé.
3) IT'S NOT WORTH… je OK.

4. veta???

Prosim Vas, nemohlo by byt vo stvrtej vete… We mended the roof SO THE BIRDS WILL not make nests in it. Nemohol by tam byt tento jednoduchy minuly cas? Dakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.