Help for English

Cloze: Angelina Jolie

Komentáře k článku: Cloze: Angelina Jolie

 

hurá, podařilo se na 100% :-)

71 %… spatny…nicmene subjektivne definovane prostredi pro vkladani slovicek..nedivim se. Minimalne s jednou chybou nesouhlasim.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od spLiFF22 vložený před 17 lety

71 %… spatny…nicmene subjektivne definovane prostredi pro vkladani slovicek..nedivim se. Minimalne s jednou chybou nesouhlasim.

Re:

Ok, pokud to tak je, pošlete mi to např. jako soukromou zprávu, a pokud to je skutečně správně, doplním to.

She was really famous in 2001, when she starred in Larra Croft: Tomb Rider.

Předpokládám, že „was really famous“ je v tomto případě špatně a pokud bych chtěl vyjádřit, že – v roce 2001 už byla slavnou – tedy v době, kdy hrála v Tomb Raider – muselo by být – she had been famous, when … tedy o slovíčko navíc. Ale jak říkám, to už by mělo trošku jiný význam. Je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

She was really famous in 2001, when she starred in Larra Croft: Tomb Rider.

Předpokládám, že „was really famous“ je v tomto případě špatně a pokud bych chtěl vyjádřit, že – v roce 2001 už byla slavnou – tedy v době, kdy hrála v Tomb Raider – muselo by být – she had been famous, when … tedy o slovíčko navíc. Ale jak říkám, to už by mělo trošku jiný význam. Je to tak?

Re:

SHE WAS FAMOUS je 100% správně, říkáme, že v nějaké době byla slavná. Kdybyste si to posunuli do přítomnosti, žekli byste SHE IS FAMOUS (nyní je slavná), nikoliv SHE HAS BEEN FAMOUS.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

SHE WAS FAMOUS je 100% správně, říkáme, že v nějaké době byla slavná. Kdybyste si to posunuli do přítomnosti, žekli byste SHE IS FAMOUS (nyní je slavná), nikoliv SHE HAS BEEN FAMOUS.

Re: Re:

Aha, děkuji za vysvětlení. Pokud můžete, doplňte tedy prosím „was“ mezi správné odpovědi, protože mně se zobrazilo chybu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

Re: Re:

Aha, děkuji za vysvětlení. Pokud můžete, doplňte tedy prosím „was“ mezi správné odpovědi, protože mně se zobrazilo chybu.

Re: Re: Re:

Vysvětlení, proč v tomto kontextu nemůže být WAS u testu je. Vy nevíte, že to u všech odpovědí zobrazuje vysvětlení??? Jen přejeďte ukazatelem myši přes červenou či zelenou ikonku.

Moje předchozí vysvětlení bylo o tom, proč by v potobné větě byl minulý a ne předminulý čas (na to jste se ptal). Nedíval jsem se na kontext, ve kterém to je použito. Do testu patří BECAME. Vysvětlení máte v testu.

Dobrý den, je nějaké pravidlo, kdy se používá „Both of them“ a kdy jenom „Both them“. Kdysi sem to měla špatně i ve škole v testu, ale fakt nevím, jaký je v tom rozdíl. (Tady v tom testu je to ale jasný, já vím, musí tam být her.) Ještě bych se taky ráda zeptala, jestli by mohlo být „In 1995 she MADE her fisrt important role…“ Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

Dobrý den, je nějaké pravidlo, kdy se používá „Both of them“ a kdy jenom „Both them“. Kdysi sem to měla špatně i ve škole v testu, ale fakt nevím, jaký je v tom rozdíl. (Tady v tom testu je to ale jasný, já vím, musí tam být her.) Ještě bych se taky ráda zeptala, jestli by mohlo být „In 1995 she MADE her fisrt important role…“ Děkuji!

Re:

BOTH THEM – takové spojení nepřipadá v úvahu.

spojení MAKE A ROLE by takto snad nikdo neřekl, s podstatným jménem ROLE se pojí např. HAVE, PLAY apod.

Re: Re: Re: Re:

Bylo to jen nedoroumění, děkuji. O možnosti zobrazení správných a špatných odpovědí resp. vysvětlení vím.

Ach jo…upper na 100%,pre-intermediate na 79%…

79% njn, moje lektorka vždycky říkala, že mám pořádně číst..

100%-konečně a bez zádrhelu-odpovědi byly jednoznačné

Re:

naprosto souhlasim:D

Re: komentář k programu

very easy :-) 100% juchůů

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.