Help for English

Use of English #18

Komentáře k článku: Use of English 18

 

a little time…

Jak to, že nepočitatelné podstatné jméno „time“ má v tomhletom případě neurčitý člen?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od xfrenkie vložený před 16 lety

a little time…

Jak to, že nepočitatelné podstatné jméno „time“ má v tomhletom případě neurčitý člen?

Re: a little time…

protože tady ten člen nepatří k TIME ale k LITTLE.

A LITTLE se používá u nepočitatelných podstatných jmen ve významu ‚trochu‘.

Dobrý den. Tím, že NEED se v kladném tvaru jako modální sloveso nepoužívá (vysvětlení u druhé otázky), se myslí to, že za NEED musí být TO + INFINITIV ? Nebo jak jinak se nechová jako modální sloveso? Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

Dobrý den. Tím, že NEED se v kladném tvaru jako modální sloveso nepoužívá (vysvětlení u druhé otázky), se myslí to, že za NEED musí být TO + INFINITIV ? Nebo jak jinak se nechová jako modální sloveso? Děkuji!

Re:

Modální sloveso:
I need go, need you go?, I needn't go

Normální sloveso:
I need to go, do you need to go?, I don't need to go

NEED se jako modál používá už skoro jen v záporech, jinde jen výjimečně.

chyba

u vysvětlení čtvrté věty máte překlep, patří remember a ne remembre :-)

3 chyby z nepozornosti :oops:

Chybka se asi vloudila…

Dobrý den, myslím, že u osmé otázky test vyhodnocuje odpověď „good Italian sparkling“ jako špatnou, ikdyž je dobře.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Qetulka vložený před 15 lety

Chybka se asi vloudila…

Dobrý den, myslím, že u osmé otázky test vyhodnocuje odpověď „good Italian sparkling“ jako špatnou, ikdyž je dobře.

Re: Chybka se asi vloudila…

no, nevím, já to zkouším a mě to vyhodnocuje správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Chybka se asi vloudila…

no, nevím, já to zkouším a mě to vyhodnocuje správně.

Re: Re: Chybka se asi vloudila…

Tak chybka se asi vloudila u me, byla jsem přesvědčena, že jsem tuto odpoved oznacila, ale pravdepodobně jsem se „uklikla“ a odpoved zůstala byz označení. Takže se omlouvám za křivé obvinění a připojuji se k chvále na tyto stránky. Opravdu super, na nic tak dobrého jsem dlouho nenarazila. Díky za všechny články a testy :)

chtěla bych se zeptat na 1)… ja mam toto spojení naučené jako CARRY ON WITH .. proč v tomto případě with použito není?? :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Barunka159 vložený před 15 lety

chtěla bych se zeptat na 1)… ja mam toto spojení naučené jako CARRY ON WITH .. proč v tomto případě with použito není?? :-(

Re:

pokračovat v něčem je prostě CARRY ON + ing.
CARRY ON WITH by bylo s podstatným jménem, např. CARRY ON WITH YOUR TASK.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

pokračovat v něčem je prostě CARRY ON + ing.
CARRY ON WITH by bylo s podstatným jménem, např. CARRY ON WITH YOUR TASK.

Re: Re:

děkuji

S tím NEEDN'T + question tag to není ani ve Swanovi, ani ve slovnících. Jak na to má pak člověk přijít? :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.