Help for English

Přepis vět #1

Komentáře k článku: Přepis vět 1

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od katushka vložený před 16 lety

Mozna trochu hloupa otazka – kde se zobrazuji spravne odpovedi? :oops:

Re:

Ukazatelem myši přejedete přes barevnou ikonku, která se objeví u každé otázky po vyhodnocení.

regret + ?

Dobrý den, nevím proč, ale automaticky používám spojení regret my telling …Potřeboval bych slyšet, že to není možné použít nebo snad je? Mnohokrát děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jaronymo vložený před 16 lety

regret + ?

Dobrý den, nevím proč, ale automaticky používám spojení regret my telling …Potřeboval bych slyšet, že to není možné použít nebo snad je? Mnohokrát děkuji.

Re: regret + ?

to MY je tam naprosto zbytečné, protože když litujete toho, co jste udělal vy, používá se jen REGRET + -ing. Kdybyste nutně potřeboval vyjádřit to, že litujete, že někdo JINÝ něco udělal, tam by potom gerundium teoreticky mohlo mít podmět vyjádřený buď osobním zájmenem nebo přivlastňovacím… ale to by znělo hodně formálně. V normálních případech by člověk použil I REGRET THAT + vedlejší věta.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: regret + ?

to MY je tam naprosto zbytečné, protože když litujete toho, co jste udělal vy, používá se jen REGRET + -ing. Kdybyste nutně potřeboval vyjádřit to, že litujete, že někdo JINÝ něco udělal, tam by potom gerundium teoreticky mohlo mít podmět vyjádřený buď osobním zájmenem nebo přivlastňovacím… ale to by znělo hodně formálně. V normálních případech by člověk použil I REGRET THAT + vedlejší věta.

Re: Re: regret + ?

Děkuji…

Re: Re: Re: Re: budovatelský návrh

Bere se to jako jedno slovo, i když samozřejmě teoreticky jsou to dvě slova.

u té jedničky muselo být bezpodmíněně hotter? dala jsem tam warmer

Odkaz na příspěvek Příspěvek od paeonia vložený před 16 lety

u té jedničky muselo být bezpodmíněně hotter? dala jsem tam warmer

Re:

teoreticky ano, ale proč nepoužít HOTTER, když v zadání je HOT?

tyto typy testů mi vyhovují. akorát, že jsem místo „hotter“ napsala „warmer“ :-(

Super testík :-D chybama se člověk učí, že? Taky si ráda pročtu komentáře a poučím se i z chyb ostatních, akorát vidět jak je na tom většina líp než já :-( No ale možná mě to donutí se trochu víc snažit, ať se pak taky můžu chlubit 100% :-)

Dekuji za super rychlou odpoved.

Jeste mam jeden dotaz, netyka se testu,ale hodne by me zajimalo v jake situaci byste pouzil frazi ‚Bite me!‘uzjsem se ptala nejakych mych anl.kamaradu,ale maji docela problem mi to vystvetlit. Je pro to cesky ekvivalent nebo se to neda doslovne prelozit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Jeste mam jeden dotaz, netyka se testu,ale hodne by me zajimalo v jake situaci byste pouzil frazi ‚Bite me!‘uzjsem se ptala nejakych mych anl.kamaradu,ale maji docela problem mi to vystvetlit. Je pro to cesky ekvivalent nebo se to neda doslovne prelozit?

Re:

Když je mi něco úplně jedno. Např:

You shouldn't drink so much. It's not good for you.
– Bite me.

You like Kelly Family?
– Yeah, so what? Bite me.

Dobrý den. V otázce číslo 3 jsem místo ,,have been living here for two years´´ doplnil místo have pouze stažený tvar, a ukázalo se mi to jako chyba. Ve cvičení číslo 7 jsem doplnil výraz správně, ale pak se mi ukázalo, že moje odpověď ,,wonder if you could´´ je špatná, ale ve vysvětlení se přitom objevuje ta samá věta.
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je opravdu možné v kladných oznamovacích větách vyjadřujících trvání vynechat předložku ,,for´´. (tedy i ve cvičení č. 3)
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od huey vložený před 16 lety

Dobrý den. V otázce číslo 3 jsem místo ,,have been living here for two years´´ doplnil místo have pouze stažený tvar, a ukázalo se mi to jako chyba. Ve cvičení číslo 7 jsem doplnil výraz správně, ale pak se mi ukázalo, že moje odpověď ,,wonder if you could´´ je špatná, ale ve vysvětlení se přitom objevuje ta samá věta.
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je opravdu možné v kladných oznamovacích větách vyjadřujících trvání vynechat předložku ,,for´´. (tedy i ve cvičení č. 3)
Děkuji

Re:

1) asi jste použil špatný apostrof, tedy ne apostrof, ale čárku a za ní mezeru.
2) asi jste někde napsal mezeru navíc, proti tomu ještě systém nemáme ošetřený
3) ano, jde to vynechat

Chjo, nebýt mé nepozornosti, mohla jsem mít plný počet, takhle „jen“ 90%, protože Mary has to look after her her little brother. :?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.