Help for English

Food vocabulary test

Komentáře k článku: Food vocabulary test

 

Ahoj, prima, že se to tu opět tak rozjelo. :-)
Nemělo by být u otázky č. 7 „not to leave“ místo „to not leave“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 16 lety

Ahoj, prima, že se to tu opět tak rozjelo. :-)
Nemělo by být u otázky č. 7 „not to leave“ místo „to not leave“?

Re:

JAsně, opravím. Díky.

Upper ?

Dobrý testík. Podle mého by to mělo být trošku niž než na úrovní upper-intermediate. Zaváhal jsem jen u devítky, ale i tu jsem nakonec odhadl. Nicméně jsem si alespoň zlepšil svůj průměrný výsledek z testů v tomto „vyšším levelu“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Upper ?

Dobrý testík. Podle mého by to mělo být trošku niž než na úrovní upper-intermediate. Zaváhal jsem jen u devítky, ale i tu jsem nakonec odhadl. Nicméně jsem si alespoň zlepšil svůj průměrný výsledek z testů v tomto „vyšším levelu“ :-).

Re: Upper ?

Některé jsou určitě jednodušší, jiné zase akorát pro UPPER. Např. ona devítka, nebo slovíčka casserole, grater apod. nepatří mezi běžně užívaná podstatná jména na úrovni INTERMEDIATE.

Ta úroveň se nikdy nedá stoprocentně trefit. Např. i ve zkoušce FCE najdete otázky, které jsou jednodušší (např. na úrovni PET) a které jsou složitější (např. na úrovni CAE).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Upper ?

Některé jsou určitě jednodušší, jiné zase akorát pro UPPER. Např. ona devítka, nebo slovíčka casserole, grater apod. nepatří mezi běžně užívaná podstatná jména na úrovni INTERMEDIATE.

Ta úroveň se nikdy nedá stoprocentně trefit. Např. i ve zkoušce FCE najdete otázky, které jsou jednodušší (např. na úrovni PET) a které jsou složitější (např. na úrovni CAE).

Re: Re: Upper ?

Toho se právě bojím, že těch na úrovni CAE tam bude víc, než budu schopen strávit :-)

Ale jinak nic proti určování úrovní. Někomu sednou tahle slovíčka, jinému se může podařit jiný test. Hlavně, že se tím lidi učí.

taky se mi to zdálo docela lehké,asi ptž. slovíčka ohledně jídla se na těchto stránkách vyskytují už dříve tak to mám dobře procvičené :-D

Super

and easy for those, who like cooking and eating!!

10 otázka

Jak když si dělám kakao za studena, tak ho musím mléko rozmíchat. Jsem pro blend. (proces s cereáliemi je mi cizí, mám problém to vůbec napsat) 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 16 lety

10 otázka

Jak když si dělám kakao za studena, tak ho musím mléko rozmíchat. Jsem pro blend. (proces s cereáliemi je mi cizí, mám problém to vůbec napsat) 8-)

Re: 10 otázka

Jenže BLEND se používá pro něco pevného, co se rozmixije na kaši, v mixéru. To s mlékem uděláte těžko. Navíc by bylo divné spojení BLEND MILK ON THE CEREALS.

Tady jde o to, že jsou to kakaové cereálie a když na ně nalijete mléko, tak se z něj stane kakao, nebo čokoládové mléko. Takové cereálie neznáte? :-) Např. nesquik. :-)

Re: Re: 10 otázka

Viděl jsem to v regálu, ale co je uvnitř vím až dnes. Dcera má už 21, takže kupujeme jen granko. Díky za odpověď, budu si fixovat do paměti, že blend se používá pro míxování na kaši (viz výroba whisky) :-)

:--D

nevím z jakého důvodu pro mě na 2 min „kettle“ byla „bouda“ :--D
To se stává :--)

6. otázka

vždycky jsem používal jen „fat food“. Je mezi tím nějaký rozdíl? A je to moje vůbec správně? :-D

okii

:-) tak dobře noo, jen 90%, ale taky se mi to zdálo celkem lehkéé…

Dobrý deň, chcem sa spýtať, vo vete:
“You shouldn ‘t eat so many sweets; they’ re… for you.” Miesto troch bodiek má byť podľa kľúču správne slovo “bad”. Tomuto použitiu rozumiem, ale prečo sa nemôže použiť miesto “bad” aj “unhealthy”? Či keď ide o jednotlivca, tak sa použije “bad”, ale keď o širokú verejnosť, tak “unhealthy” (eating sugar is unhealthy for people)? Často sa hovorí, že: “Food is unhealthy” napr. ako ďalšie synonymum okrem “bad”. To znamená, že sa dajú oba výrazy použiť rovnako v dnešnej dobe alebo veľa ľudí nesprávne kombinuje tieto výrazy?

A ešte som sa stretol s výrazom “unwholesome”. Dalo by sa toto aplikovať miesto “bad”, ak nie “unhealthy”?

Dobrý den, to je v tomto testu? Nikde to nevidím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.