Help for English

Vocabulary test (The O. C.) #1

Komentáře k článku: Vocabulary test (The O. C.) 1

 

Užitečné. Nejvíce jsem si byla nejistá předložkami a některými vazbami, v tom mám pořád guláš. Ale dopadlo to jakžtakž. 87 %

  1. lze tedy rici, ze pokazde kdyz bude INVITE SB nekam, na neco, tak bude nasledovat predlozka FOR bez ohledu na to jestli je to misto nebo udalost?
    1. u otazky „co se stalo“ tak jsem vzdycky nevedel jestli se ptam na predmet nebo na podmet, protoze tam sedi i to KOHO CO SE STALO.

    Takze pravda je takova, ze je chyba rici WHAT DIT IT HAPPEN?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety
  1. lze tedy rici, ze pokazde kdyz bude INVITE SB nekam, na neco, tak bude nasledovat predlozka FOR bez ohledu na to jestli je to misto nebo udalost?
    1. u otazky „co se stalo“ tak jsem vzdycky nevedel jestli se ptam na predmet nebo na podmet, protoze tam sedi i to KOHO CO SE STALO.

    Takze pravda je takova, ze je chyba rici WHAT DIT IT HAPPEN?

Re:

WHAT DID IT HAPPEN je nesmysl.

Věta je normálně SOMETHING HAPPENED. Proto otázka bude WHAT HAPPENED. Je to otázka na podmět, proto BEZ DID.

S tím INVITE je to tak – když chcete, aby někdo NĚKAM PŘIŠEL, použijeme TO:
Invite sb to the party, to the wedding, to the concert, to the exhibition, to their home…

S tím INTERVIEW či A DRINK ale nejde o to, že chceme aby člověk jen tak přišel, ale u interview jde o to, že ten člověk bude DĚLAT pohovor, nebo že budou spolu pít apod.

3. věta

Nemá být na konci 3. věty …not to go?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dasado vložený před 16 lety

3. věta

Nemá být na konci 3. věty …not to go?

Re: 3. věta

Já bych řekla že ano. Ale uvidíme, co na to Marek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angie vložený před 16 lety

Re: 3. věta

Já bych řekla že ano. Ale uvidíme, co na to Marek.

Re: Re: 3. věta

Jasně, to je jen překlep, tedy spíš nedoklep. Hned to jdu doklepnout.

Ja vim ze se asi opet dockam odpovedi ze je to nesmysl :oops: ale nemelo by v 10 byt pred HOME predlozka AT?

AT HOME – DOMA, HOME – domu,domov?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Ja vim ze se asi opet dockam odpovedi ze je to nesmysl :oops: ale nemelo by v 10 byt pred HOME predlozka AT?

AT HOME – DOMA, HOME – domu,domov?

Re:

STAY lze použít s AT i bez AT, častější je bez AT.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: 3. věta

Jasně, to je jen překlep, tedy spíš nedoklep. Hned to jdu doklepnout.

Re: Re: Re: 3. věta

Člověk nikdy neví, kdy objeví nějakou svou netušenou slabinu, i když to vypadá jako překlep :-)

O.C :-D Skvělý, ten seriál miluju :-D

Tak mám 93 procent :shock: :-D

joooooooooooo

superrr!za 100% nečekaně......fakžj

93%..prekvapen…spo­kojen:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.