Help for English

Academic Vocabulary In Use

Komentáře k článku: Academic Vocabulary In Use

 

Cambridge se činí

Tak letos spousta zajímavých novinek z Cambridge – na tomto webu dříve než v obchodech:) Exkluzivní služby – Díky!

vysokoskolska anglictina

Ono je to s tou anglictinou na vysokych skolach spatne take proto (zkusenost z VUT), ze ucitele nejsou ,,fundovani,, v oboru, o kterem maji ucit. Umi sice spoustu odbornych slovicek ale nechapou casto souvislosi v dane tematice, coz se potom odrazi ve vyuce. Kdo chce napsat dipl.praci v anglictine, nema se pak na koho obratit. Je to zacarovany kruh. Kdo z odborniku s perfektni anglictinou by sel ucit na VS?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Zuzka
Odkaz na příspěvek Příspěvek od alomem vložený před 16 lety

vysokoskolska anglictina

Ono je to s tou anglictinou na vysokych skolach spatne take proto (zkusenost z VUT), ze ucitele nejsou ,,fundovani,, v oboru, o kterem maji ucit. Umi sice spoustu odbornych slovicek ale nechapou casto souvislosi v dane tematice, coz se potom odrazi ve vyuce. Kdo chce napsat dipl.praci v anglictine, nema se pak na koho obratit. Je to zacarovany kruh. Kdo z odborniku s perfektni anglictinou by sel ucit na VS?

Re: vysokoskolska anglictina

no tak nevim na jaky fakulte studujes ci si studoval…ale ja mam zkusenost z FCH na VUT a naprosta vetsina…ne-li vsichni umi anglictinu vetsinou velice dobre na dobre urovni…sel si na Vysoke uceni technicke!!!..pokud si chtel studovat anglictinu nebo se v ni zlepsovat nezbyde Ti nez jit do kurzu, ktery si sam zaplatis..vysoka skola je uzce specializovana a neni jejim ukolem naucit te jazykum pokud ses prihlasil na techniku..takze clovek musi pracovat sam na sobe uz na skole..mimochodem na FCH probiha vyuka povine v 5% v anglictine, takze musis slozit i zapocet ci zkousku..nevim jak vic by mohla skola pomahat..na VS uz te nikdo za rucicku vodit nebude! PS: diplomka v anglictine u nas tez nebyla problemem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka vložený před 16 lety

Re: vysokoskolska anglictina

no tak nevim na jaky fakulte studujes ci si studoval…ale ja mam zkusenost z FCH na VUT a naprosta vetsina…ne-li vsichni umi anglictinu vetsinou velice dobre na dobre urovni…sel si na Vysoke uceni technicke!!!..pokud si chtel studovat anglictinu nebo se v ni zlepsovat nezbyde Ti nez jit do kurzu, ktery si sam zaplatis..vysoka skola je uzce specializovana a neni jejim ukolem naucit te jazykum pokud ses prihlasil na techniku..takze clovek musi pracovat sam na sobe uz na skole..mimochodem na FCH probiha vyuka povine v 5% v anglictine, takze musis slozit i zapocet ci zkousku..nevim jak vic by mohla skola pomahat..na VS uz te nikdo za rucicku vodit nebude! PS: diplomka v anglictine u nas tez nebyla problemem

Re: Re: vysokoskolska anglictina

Nechci tyto stranky zneužít k něčemu, co sem nepatří. Ale na tento komentář musím (chtě nechtě)reagovat. Jedno v jakém oboru, jedno v jakém jazyce, ale s těmi dimplomkami v jiném jazyce než českém,je to na našich vysokých školách velký problém!Asi proto, že ti, co mají posuzovat obsah, tomu prostě nerozumí.

GREAT!!!

Tak presne neco takoveho jsem potrebovala. Jen skoda, ze jsem na takovou ucebnici nenanrazila o 9 mesicu drive, zivot na college by byl hned jednodussi!
diky za tip!

Re: Re: vysokoskolska anglictina

Měla jsem možnost přečíst si anglické abstrakty bakalářek z mechatroniky, a byl to děs. Samozřejmě, že sena Vš mají učit odborné předměty, ale trocha aj by neuškodila. Jsem na TUL a na technických fakultách je výuka aj jen na 2 semestry. Já jsem na hospodářské fakultě a ta výuka tu taky stojí za prd, jelikož až do loňska jsme měli na výběr jen z rodilých mluvčích, naše business english probíhala formou „co jste dělali o víkendu?“.

Díky za recenzi

Ta knížka vypadá zajímavě, jelikož se chystám na erasmus, myslím, že by se mi mohla hodit. Jinak jsem od Cambridge objevila tituly Professional vocabulary in use (law, medicine, marketing, finance, ICT) a Business vocabulary in use, které jsou podobného rázu jako Tahle knížka (autoři jsou ale myslím jiní).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.